Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinusos es ELTE-s diákok!!!...

Corvinusos es ELTE-s diákok!!!!! Corvinuson vagy ELTE-n jobb a kozosseg? (gazdmen)

Figyelt kérdés
iden felvetelizek, az oktatasrol vannak “pontos” adatok, de a kozossegrol nem tudok sokat

2021. jan. 18. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Corvinus kisebb bizonyos szakoknál, sok a diákszervezet és sokszor találkozol más szakos / karos diákokkal. Az ELTE inkább olyan, mint sok "kisebb" egyetem, bár a GTI-nek az egyik épülete pont a BTK Campusán van, ott azért a KK-ban (kocsma / vendéglátó a Campuson) mindig van élet, télen pedig ott a Műhely.


Mindkettő egyetemen találsz jó embereket, illetve rossz embereket. Csak a közösség miatt ne dönts egyik vagy másik mellett. Vannak fontosabb tényezők is, mint pl. Corvinus ösztöndíj vagy állami ösztöndíj, mennyire vagy biztos abban, hogy elvégzed a képzést - és jól fogsz teljesíteni (elvégre Corvinuson hiába vesznek fel "állami" helyre, ha nem vagy a szak top x százalékában, nem kapsz teljes finanszírozást a harmadik félévre - míg ELTE-n és más "állami" egyetemeken csak azt a bizonyos átlagot kell tartani), illetve melyik egyetemen milyen a képzés struktúrája (BCE-n most újult meg a gazdmen szak) és stb.

2021. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én BME GTK ra járok. Ne ess abba a hibába, hogy mendemondák alapján döntessz. Minden egyetemen minden karon vannak bunkók és rendesek is. Szerintem mindkét helyen megtalálhatod a te közösségedet és mellé pár bunkó figurát is, vagy inkább olyanokat, akik nem szimpatikusak.
2021. jan. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!