Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen érdemes...

Melyik egyetemen érdemes politológiát, szociológiát (vagy egyéb ezekhez hasonló társadalomtudományt) tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretnék véleményeket hallani a különböző Budapest vagy akkörnyéki egyetemek politológia szakáról, szociológia szakáról, vagy egyéb társadalomtudományi szakáról. Hallottam, hogy az ELTE-n sok a felesleges (de kötelező) tantárgy, és ez kicsinálja az embert vizsgaidőszakban. Igaz e-ez, illetve jellemző más egyetemekre is? Milyenek az egyetemeken a tanárok és maga a közösség általában? A tananyagok mennyisége emészthető, és a minősége jó?

2021. jan. 18. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Minden egytemen vannak kötelező, de felesleges tárgyak, amiknek az életben nem veszed hasznát, szóval szerintem ne erre alapozz. Én ugyan nem ezen a területen tanulok, így konkrétabban nem tudok segíteni, de annyit elmondhatok, hogy azt válaszd, ami az egyéni igényeidnek jobban megfelel. Gondolok arra, hogy melyik egyetemen van(nak) olyan szakirány(ok), amikkel szeretnél a későbbiekben foglalkozni. Esetleg melyik van közelebb hozzád, vagy, hogy milyenek azok körében az elhelyezkedési lehetőségek, akik ott végeztek, stb.


Bocsi, hogy csak ennyit tudtam segíteni.

2021. jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3%
Ezeket sehol sem tanulnám.
2021. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szociológiát az ELTE-n vagy Corvinuson, politológiát az ELTE-n vagy Pázmányon.


A szociológia matekos (statisztikás) szak. A Károlin van állítólag Big Data szakirány, ezért én ez utóbbit céloznám meg, utána egy Survey statisztika mesterszakkal. Akkor menj ide, ha jó vagy matekból.

2021. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőnél ha "matekosabb" vagy, illetve a szoftverhasználaton szeretnél nagyobb hangsúlyt(de a politológiánál biztosan) - akkor a Corvinus. Ha az elméleti / társadalomtudományi szempont a mérvadóbb, akkor inkább az ELTE.
2021. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
82%
Szociológiát tanulok a Károlin. Csatlakozom az előttem szólókhoz tényleg nagyon fontos a matek ezen a területen. Nálunk szerintem a tananyag hasznos de szerintem nem a legkönnyebben elvégezhető szakok egyike. Meg lehet csinálni természetesen de kell tanulni bőven. Csak 1-2 felesleges tárgyunk van.
2021. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!