Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichologiahoz hasonlo szakok?

Pszichologiahoz hasonlo szakok?

Figyelt kérdés
Nagyon erdekel a pszichologia es szivesen mennek azzal tovabb az egyetemre de rengeteg pont kell hozza es akarhogyan is szamolom egyaltalan nem jonne ossze 400 vagy tobb pont, az atlagom jelenleg egy eros 4es de az eddigi atlagaim inkabb epp a 3as hatarat suroljak. Angolbol fogok emeltezni es nyelvvizsgam lesz viszont semmilyen plusz eredmenyeim nincsenek. Ha nagyon jol megirom az erettsegit lehetseges elernem vagy tudtok mondani ehhez hasonlo szakokat amihez kevesebb pont kell es elerheto valamennyire?

2020. nov. 7. 19:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja es informatikabol kozepezek, az a valasztott targyam
2020. nov. 7. 19:04
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Pszichológia sajnos így szerintem nem elérhető, viszont esetleg a szociológiát tudom ajánlani.

Esetleg gyógypedagógia, bár ez picit távolabb áll tőle.

2020. nov. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Ha nagyon jó lesz az érettségid, akkor még elérheted, ugyanis olyan pontszámítási módszer is van, amivel csak ezt viszed tovább és az évvégi jegyed nem számít. Felvin van kalkulátor, oda ha beírod az eredményeid, akkor kiszámolja a neked kedvezőbb módon a pontokat. Így meg tudod nézni, hogy milyen érettségi eredmény kéne és az mennyire reálisan elérhető számodra.
2020. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kiszamoltam, a realis erettsegi jegyeket beirtam es kb 340 pontom lesz ami nagyon nem jo:(
2020. nov. 7. 19:44
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 pszichológiára általában OKTV eredményekkel, 2 emelttel, 1-2 nyelvvizsgával szoktak jelentkezni, a ponthatárok az egekben vannak, így egyáltalán nem reális, mivel a 400+ (440 környéke ha jól rémlik) csak ezekkel hozható össze.


Kérdező: a javasolt szociológiára 300-350 körül vannak a ponthatárok, így az akár elérhető is lehet.

2020. nov. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem 450 felett lett pontom úgy, hogy a gimis jegyek alapján 360 körül lett volna mert sose tanultam. Két emeltet irtam, amiből az egyikre éretttségi előkésziton készültem kb fél évet, a másik meg sima volt mert tudtam a nyelvet...
2020. nov. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!