Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik mérnöki pályához kell...

Trichard2001 kérdése:

Melyik mérnöki pályához kell nagyon sok matek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az összeshez kell, de melyikhez kell leginkább? Matek-fizikával mennék a Pannon Egyetemre és nem tudom, mit jelöljek elsőnek. (A legjobb barátaim mind ott vannak, ezért nem akarok elmenni máshová matek szakra.)

2021. jan. 19. 04:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
A mérnököknek a matek csak eszköz. Sosem lesz olyan szintű, mint egy matek szakon. Viszont a fizika és a matek kéz a kézben járnak, így valószínűleg a mechatronika és a gépészmérnöki is jó választás lehet neked. Ha nem csak mérnöki érdekel, jelentkezz proginfóra. Korábban okkal hívták azt a szakot progmatnak. Nem tudom, hogy van-e azon az egyetemen.
2021. jan. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Én azért javaslom, hogy gondold át, hogy tényleg a barátaid miatt választasz másik hivatást. Én is így voltam pár éve, hogy nagyon matekos mérnöki szakot kerestem, mert számomra az volt a megszokott, hogy aki matekból jó, az mérnök lesz.


Életem legjobb döntése volt a matek szak. Igaz, hogy nem ismertem senkit, de hidd el, matekon nincsenek sokan, hamar megismersz mindenkit. És ezt nem bánod meg, mert hozzád hasonló gondolkodású, értelmes embereket ismersz meg, akik a barátaid lesznek majd.


Mérnök barátaimnak néha segítek a matekban, és azt tapasztalom, hogy hasonló dolgokat tanulnak névlegesen, de valójában csak átfutják az anyagot felületesen. Nekem fájna nem belemenni mélyen az anyagba. Semmi absztakt dolog. Csak gyakorlat. Ráadásul így sokkal nehezebb is megérteni a dolgokat.


A barátaid barátaid maradnak akkor is, ha nem vagy velük 0-24. Hidd el! Lehet, hogy 1-2 dologból kimaradt, de lesznek külön élményeid azok helyett.


Azt tanuld, amit szívesen tanulsz, mert a következő néhány évben sokat fogod.


A kérdésre válaszolva pedig én a mérnökinfót tenném hozzá az első válaszoló javaslataihoz, ha már mérnök. Oda kell matek, fizika és infó. Elég gyilkos szak.


Egyébként elérhetőek a mintatantervek, esetleg ezeket nézegetsd, hogy milyen tárgyaid lennének.

2021. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

A mérnök matek nagyon nem ugyanaz, mint a matekszak. Gépész- és mechatronikai mérnök szakokon a matek csak kiegészítő tárgy, van belőle ugyan 3 félév, meg szigorlat (nálunk legalábbis), de egyáltalán nem azon van a hangsúly, a munkád során abszolút nem azt fogod használni. A fizika sem olyan értelemben jelenik meg, mint középiskolában, hanem bizonyos részleteiben, gépészként pl. statika, dinamika, vagy hőtan, stb. külön külön. Tudom, hogy ezeket az anyagrészeket középiskolában is tanultuk, de én például abszolút nem tudtam úgy összekötni érzésre, hogy ez az a fizika lenne, mint gimiben.

Csak a barátaid miatt ne dönts így, ők megmaradhatnak akkor is, ha elmész, illetve új barátokat is fogsz találni az egyetemen. Sokkal fontosabb, hogy szeretsd majd, amit csinálsz.

2021. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
villamosmérnöki
2021. jan. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Vagy mehet fizikára is.

A matek szak után ott van a legtöbb matek, több területen szinte ugyanolyan mélyen, mint matekon. A tipikus matekos, azaz mindenféle modellező stb. munkahelyeken is sokszor dolgoznak együtt.

2021. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
#2 Első válaszoló vagyok, én pont mérnökinfón tanulok. :) Okkal nem javasoltam, szerintem nevetségesen gyenge és kevés fizikát/matekot tanulunk. A fizika kifejezetten butított, de azért a matekot sem kell félteni. Tény, lehet menni utána vele alkalmazott matek mesterre, de úgy érzem, azért egy mechást jobban megdolgoztatnak ilyen szempontból. Aztán lehet, hogy csak illúzió.
2021. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Azért is megyek Veszprémbe, mert ott van kolesz és én el akarok szakadni itthonról és a haverjaim is pont ezért mennek oda.

De még február közepéig van időm eldönteni. Ha budapestre mennék, vajon kapnék koleszt? Százhalombattai vagyok.

2021. jan. 20. 12:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kolesz a szociális helyzeteden múlik. A távolság jó, de nem elég. Nyilván ezzel sok mindent nem tudsz kezdeni, amit tehetsz a koliért, az az, hogy tanulsz és sok tanulmányi pontot gyűjtesz. Gólyaként ez magas felvételi pontszámot jelent. Vannak fenntartva koliban olyan helyek, amelyeket ez alapján osztanak szét. Vagy vannak olyan kolik, amik eleve ez alapján vesznek fel. Ilyenek a szakkolik. Ezeknél van, hogy kell év közben extra kurzuson részt venni, hogy benn maradj, cserébe talán színvonalasabb. De egyébként meg tudod nézni a kolis pontszámítási rendszert, biztosan elérhető.
2021. jan. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Na, végül hogy döntöttél?
2021. márc. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Matematika szakra adtam be, illetve villamosmérnökire.

Remélem jól sikerül az emelt szintű matekom.

2021. ápr. 1. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!