Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szinten érettségizem...

Emelt szinten érettségizem angolból, de felsőfokú nyelvvizsgát is abból tennék, érvényes ez így? Melyik hivatalos fórumon tudok érdeklődni?

Figyelt kérdés

Kéttannyelvű gimnáziumba járok, ahol ha emelt szintű érettségit teszel angol nyelvből és e mellé két másik érettségi tantárgyadat angolul teszed le, az emelt angol érettségi bizonyítvány egyenértékű lesz egy felsőfokú angol nyelvvizsgával. A felsőoktatási intézmény ahova jelentkezni szeretnék, követelményként 2 emelt érettségit vár a nyelvvizsga mellett. Az egyik emeltem egészen biztosan magyar lesz, a másik pedig az angol. (Nem szeretnék más tantárgyat az angol helyett, ezért született meg a kérdés:) Azonban a kötelező nyelvvizsga amivel az új szabályok szerint rendelkeznem kell, is angolból lenne. A nyelvvizsgámat pedig ott az érettségin, iskolai keretek között szerezném meg. Tehát a kérdés az, hogy lehetséges-e, hogy a választott érettségi tantárgyam is az angol, a nyelvvizsgám is angol, és ezt a kettőt egy időben szerzem meg? Ha az intézmény elfogadja az egyiket, elfogadhatja a másikat is? Vagy külön módon kellene nyelvvizsgát tennem esetleg másik nyelvből kellene nyelvvizsgáznom, vagy választanom kellene másik emelt tantárgyat? Milyen oldalon érdeklődhetnék szakmai vélemény után?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 20. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jelentkezel?
2021. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak megsúgom, hogy a nyelvvizsga nem kötelező (max a nyelvi szakokon)
2021. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért lenne érdekes tudni, hogy milyen szakra mész,mert 2 emelt csak az orvosi, állatorvosi és fogorvosi szakokra kötelező, oda pedig nem jo sem a magyar, sem az angol. A nyelvvizsga kötelezettség nem lépett életbe, ráadásul, ha két emeltet teszel és abbol számítják a pontjaidat, akkor úgyis kimaxolod a lehetséges 100 többletpontot, vagyis a nyelvvizsgáért már nem jár.
2021. jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3-as pl gyógyszerészhez is 2 emelt kell


Szerintem a felvételi követelményeket teljesíted azzal a nyelvvizsga értékű papírral, viszont plusz pontot nem kapsz érte

2021. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kötelező a nyelvvizsga a továbbtanuláshoz:)

Egyébként bölcsész szakok érdekelnek, pszichológia, keleti kultúrák, de még nem döntöttem pontosan. A felvételi követelményeknél olvastam, hogy 2 emelt érettségit kell tennem magyar irodalom vagy matematika vagy történelem és egy idegen nyelvből.

Ennek ellenére köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 22. 14:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kotelezo a nyelvvizsga
2021. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sem a nyelvvizsga, sem a 2 emelt érettségi nem kötelező ezekre a szakokra.

Nem tudom, hol olvastad. A felvi.hu-n vannak a hivatalos informáciok.

Egy emelt a kötelező, ha angolbol emeltezel, akkor az angol nyelvvizsgáért már nem jár többletpont. Pszichologiára magas a ponthatár, ha oda akarsz menni, akkor ÉRDEMES (de nem kötelező)egy második emeltet is tenni mondjuk magyarbol. Nem tudom, mi a második nyelved és milyen szinten vagy belőle, tudsz-e esetleg abbol nyelvvizsgázni?


Ajánlom az alábbi táblázatot a felvi.hu-rol. A 8. oldalon kezdődnek a bölcsész szakok. Innen másolok ki neked néhány sort:

"Bölcsészettudomány képzési területA felvétel feltételeként meghatározott emelt szintű érettségi vizsgatárgy az érettségi pont számításához meghatározott érettségi tárgyak közül választva teljesíthető.Az érettségi pont számításához két érettségi vizsgatárgyatkell választania a jelentkezőnek,egyet emelt szinten kell teljesíteni."

2021. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia en is vegzos vagyok; a nyelvvizsga nem kotelezo, 1 emelt kotelezo (valahol ketto pl orvosi)

Ha nem az abbol a nyelvvol van nyelvvizsgad amibol emeltezel ( tegyuk fel ha angolbol van nyelvvizsgad es angolbol emeltezel akkor a nyelvvizsgat figyelembe sem veszik)

Ha nem ugyan az a nyelv akkor

B2:28 pont

C1:40+

2021. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utána néztem google-n is, mert a saját iskolámban is mindenki úgy tudja, hogy kell nyelvvizsga, a környezetemben is, de a google is egyik helyen azt írja, hogy eltörölték, a másik cikkben meg azt hogy kötelező. Azt hiszem kicsit elvesztem..

Viszont ha valóban csak egy emelt kell és 2 vizsgatárgy, akkor a kérdésem igazából meg lett válaszolva, úgyhogy köszönöm szépen! :)

2021. jan. 24. 01:54
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Vegzos vagyok, egyaltalan nem kell nyelvvizsga... sosem kellett (csak be akartak vezetni tavaly). De amugy felvi.hu a hivatalos oldal
2021. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!