Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri a felsőoktatási szakkép...

Megéri a felsőoktatási szakképzés (FOSZK) ? (megjegyzéseknél bővebben a 'problémámról')

Figyelt kérdés

Szia! Kérlek értelmes és segítő válaszokat adj, tényleg fontos.

Tovább tanulás előtt állok (idén érettségizek). BGE lenne a cél (mindenképp) - pénzügy és számviteli karon. Viszont az alapszak, pontok szempontjából nem érzem úgy, hogy sikerülne, viszont tényleg tovább szeretnék tanulni (pénzügyileg nem állok úgy sajnos, hogy finanszírozni tudjam)! Azon gondolkoztam, hogy megpróbálnám a FOSZK-t és ha minden jól menne, utána átszeretnék menni az alapszakra (ha megvannak a megfelelő követelmények)(nem szeretnék 'megállapodni' simán csak az oklevéllel). Viszont az a helyzet, hogy úgy próbálnám meg, hogy emelt érettségi nélkül (mert ide nem szükséges, a felvi.hu-n legalábbis ez van) de elég erős közepekkel +B2 nyelvvizsgával (többletpontnak) és ugye ide a min pontszám 240. Tudom, hogy nem lenne hátrány az emelt matek (pl, arra járok), de nagyon tartok attól, hogy nem sikerülne(főleg így, ennyi online idő után..). Ezt a megindulást biztosabbnak érezném, de szükségem lenne egy kis megerősítésre, vagy nagyobb belelátásra, illetve tapasztalatokat is meghallgatnék!

((Ha minden kötél szakadna és nem sikerülne a bejutás (foszk-ra), októberben szint emelőznék matekból, majd megpróbálnám az alapszakot...hátha...))

Elég tanácstalan vagyok. Köszönöm szépen!



2021. jan. 21. 13:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve az lenne még a kérdésem, hogy ha végig csinálnám a FOSZK-t és utána alapképzésen szeretném folytatni a tanulmányaimat, oda szükséges lenne az emelt érettségi vagy "elég" az oklevél?
2021. jan. 21. 13:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább most emelt matekozz, amíg még "benne vagy a tanulásban" a középsuliban, és első helyre jelöld meg az alapszakot, és ha az nem jön össze, akkor ott van B tervnek a foszk.


Alapképzésre foszk után is kell emelt, nem elég a foszk oklevél, szóval szerintem mindenképp megéri most középsuliban belefektetni az energiát az emeltbe.

2021. jan. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is emeltezz, szükséged lehet még rá. Jelöld meg először az alapszakot, aztán a Foszkot. Anno én is megjeloltem a pénzügyi és számviteli alapszakot a BGE-n, de engem csak fizetősre vettek fel, ezért inkább elmentem külföldre tanulni. Szerintem ez volt a legjobb opció. Mindenesetre mindenképp végezd el az alapszakot, Foszkkal nagyon nehéz elhelyezkedni jó állásban. Sok sikert :)
2021. jan. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2021. jan. 24. 18:34
 5/5 anonim ***** válasza:
A foszk-osoknak az alapkepzesi szakkal vannak az oraik, annyi a különbség hogy foszk-ra nem kell emelt, ha megvan az oklevel, ujra leadod a jelentkezesed es alapszakra fel is vesznek a targyaidat elismerik es tovabb jarhatsz az alapszakosokkal. Egyebkent ha nincs penzed ra akkor ajanlom a diakhitel2-t, kamatmentes es csak a tandijadat fizeti ki. Szoval ne parazz, biztosan siman fog menni minden :)
2021. febr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!