Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Orvosképzéssel kapcsolatban...

Orvosképzéssel kapcsolatban valaki tájékoztatna?

Figyelt kérdés

Kellemes estét! :)

Most végeztem a középiskolával, és orvosira jelentkeztem, remélhetőleg fel is fognak majd venni. Azt szeretném megtudni, hogy hogy lehet valaki pl. szívsebész Magyarországon. Azt tudom, hogy 6 év orvosi egyetem, 2 év rezidens, ~3 év szakképzés. Mikor kell "választani", hogy szívsebészet? A rezidensképzés előtt? És hogy van pontosan a választás? Oda is "felvételizni" kell, vagy mindenki azt választ, amit szeretne? Olvastam valamilyen keretszámokról is, azok mit jelentenek pontosan?

Előre is köszönöm a segítséget!

18/F



2014. máj. 18. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szívsebészet szakképzés 6 éves, aminek az első 26 hónapja a rezidensképzés.

Ha elvégezted az egyetemet, utána kell felvételizni a szakképzésre. A helyeket pedig a kórházak hirdetik meg minden évben. A szívsebészet ilyen szempontból elég merész választás, mivel évente kb. 2-4 szívsebész rezidensi hely van az egész országban.

2014. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! És azt esetleg tudod, hogy a jelentkezők közül mi alapján döntik el, hogy ki kezdheti el azt a képzést?
2014. máj. 19. 08:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontrendszer alapján. Beleszámítanak a szigorlatok eredményei, a diploma eredménye, egyéb tevékenységek (TDK), nyelvvizsga stb., meg van szóbeli, amin szintén pontoznak. Tudtommal...
2014. máj. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gromo ***** válasza:
100%
Előttem szólóhoz csatlakozva : valóban hivatalosan ezek számítanak, sajnos azt kell mondanom, ha Magyarországon akarsz szívsebésznek tanulni, akkor szükséged van még egy erős "hátszél"-re. Enélkül kevés esélyed van. Ezt úgy lehet megszerezni, ha miután elvégzed a másodévet, rögtön azon a szívsebészeten keresel magadnak TDK munkát, ahová be szeretnél kerülni, van 3-4 éved rá, hogy bedolgozd magad, megismerjenek az ottani döntéshozók, stb. Ha mindez megvan, te megtettél mindent, még ekkor is előfordulhat az, hogy amikor a rezidensi helyek elosztására sor kerül, valamelyik "rokongyereket" fogják felvenni helyetted. :(
2014. máj. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2014. máj. 19. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!