Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolára is kell emeltezni...

Főiskolára is kell emeltezni vagy csak egyetem jelentkezés esetén?

Figyelt kérdés

2021. jan. 21. 18:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt, minden tele van vele, hogy 2020-tol mindenhova (kivéve művészeti, illetve edzői) kell legalább egy emelt. De itt is itt van:


[link]


27. oldal, táblázat alatt


"2. Alapképzések A felvétel feltételeként bármely felsorolt vagy fel nem sorolt érettségi vizsgatárgyból az alapszakokon egyet emelt szinten kell teljesíteni."


Egészségügyi területen egyébként nem fontos az ún. felvételi tárgyakbol emeltezned. AZt is lehet, hogy pl. emeltezel földrajzbol, de a pontjaidat a biologia és magyar nyelv közép érettségiből számolják ki, csak akkor nam kapsz +50 pontot a földrajz emeltért.


Én is jelentkezem a SE több karára is (nem orvosi), nekem németből lesz az emeltem, amiért megkapom a +50 pontot.

2021. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. jan. 21. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!