Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus gazdálkodás és...

Corvinus gazdálkodás és menedzsment szakon megfelelő a 8 osztályos giminben az angol és a matek emelt?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez a kettő elég lesz? Egyik osztálytársam mondta hogy ő törit vesz fel mert az többet ér. De szerintem ugyanannyit. Ez a kettő emeltbe nem elég?

2021. jan. 22. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az emelt matek az jó ha van, és az angol is jó ötlet. A cél a pontok maximálása a felvételihez. A középiskolás töri anyag nincs túl nagy segítségre a gazdmenen.
2021. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet törin valamennyivel könnyebb emeltezni, de az emelt matekos tudásod sokkal jobban fog jönni majd. De igen, az a lényeg, hogy minél több pontod legyen.
2021. jan. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha peldaul emelt törit vesznek fel, illetve emelt matekot, es emeltet csinalnak meg angolból, de csak töri és matek faktra mennek akkor az jobb mintha csak angol+matekbol emeteznék fakton?
2021. jan. 22. 14:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Az hogy ki milyen faktra jár, semmit nem számít (max az év végi jegyekben). Az számít, hogy amire emeltezni megy, az hány százalékra sikerül. Nem számít, hogy most töri+matek vagy angol+matek vagy angol+töri emeltet csinál vki. Ha jobban megy a töri és a matek, akkor arra kell tanulni és abból kell emeltezni. "Nem nézi" senki, hogy most a pontszám milyen emeltekből alakult ki (amennyiben azokból emeltezel amit el is fogadnak).
2021. jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, most ha az a kérdés, hogy mi kel oda akkor nyilván mindegy, mert matek vagy angol vagy tööri vagy szakmai tárgy. Ha emelt matekra mész, az nagy előny egyetemen de hidd el, közepesek is bírják ha kell. Én BME GTK ra járok és undorító a matekunk gazdaságis szinten de tanulható középpel is, bár nehéz. A töri az pont szart se ér, viszont ha neked az könnyebb emelten, akkor inkáb töri és angol lenne jobb választás. Akkor sok pontod lehetne. Amúgy az utolsó kommented elég érdekes. Most komolyan azt kérdezed, hogy ha valaki emeltezik angolból és matek+töri faktos az jobb e? Tehát azt kérdezed, hogy 3 emelt? Nyilván nem jobb, mert akkor kevesebb lesz a pont, hacsak nem lesz az emelt is meg a közép is 100%. Menj emeltre abból amiből jó vagy oszt cső. Se töri se angol nem kell gazdmenes órákon.
2021. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a töri+matek emeltet javaslom, melléjük angol nyelvvizsgát. Így tudod a pontokat a legjobban kimaxolni. 2 emeltért 2x50+28 a nyelvvizsgáért.
2021. jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elnézést, nem vettem figyelembe, hogy 100 a max többletpont, így tárgytalan amit írtam, bármelyik 2 emelt jó, de a matek az gazdaságihoz mindig jól jön, illetve a nyelvismeret is.
2021. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Bocsi de valamit nagyon félreértettem, úgy értettem hogy valamivel jobb-e ha mondjuk töri,angol,matekból emeltezek, mintha csak matek angolból, mert a töri tanárunk szr,és nem hiszem hogy felkészít minket az emeltre normálisan.

Tehát röviden elég-e a 2 emelt, vagy minél több miatt jó lenne a 3?

2021. jan. 22. 18:54
 9/13 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a 2 emelt, nehogy háromra menj! Felesleges kockázat, esetleg rontod vele az átlagodat, segiteni meg nem segít.
2021. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mégis mi a fenéért kéne 3 emelt, ha kettővel már max pluszpontod lehet? Ennél nagyobb hülyeséget se hallani ebben a kategóriában.
2021. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!