Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás előtt járok és...

Pályaválasztás előtt járok és a gyógypedagógián, közösségszervezőn gondolkozok. Szerintetek melyikkel lenne érdemesebb foglalkozni? Valakinek van valamelyik szakmáról saját tapasztalat?😌

Figyelt kérdés

2021. jan. 22. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Hát közösségszervezőt inkább ne.

Ez olyan szak amivel túl sokra nem mész, önkormányzatok falunapjait szervezheted minimális pénzért.

2021. jan. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
A közösségszervező mit is csinál pontosan?
2021. jan. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ők azok, akik pl. egy önkormányzatnak szervezik a programokat.

Falunapok, karácsonyi bál, gyereknap, idősek napja stb.

Egy darabig lehetett végzettség nélkül csinálni, aztán el kellett végezni egy tanfolyamot.

Most már főiskolai végzetgséget kérnek (ismerősöm részben ezért is lépett ki, pedig 10 évig rendbezte a falujában az eseményeket).

2021. jan. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Köszönöm a választ!
2021. jan. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyógypedagógus hiányszakma, tehát azzal mindig lenne állásod, csak a pedagógusi fizetés....
2021. jan. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

Elsoeves vagyok az Elte-n gyogypeden. Szerintem ha mar ketsegeid vannak, es nem vagy elkotelezett a gyogyped fele, ne azt valaszd. Nagyon eros belso motivacio kell es akarat,mert lelkileg nem konnyu, es ha se igazi motivaciod, se terveid ugy nem igazan eri meg. Gyerekekkel, felnottekkel fogsz foglakozni szaktol fuggoen es sok nehez resze van.

Nekem minden vagyam/tervem ez,es tenylegesen a legjobbakat kivanva: a legkivallobbakat is kieges veszelyezteti, plane ha nem is gondolod komolyan


Egy idoben gondolkodtam en is a kozossegszervezesen . Hat oszinten? Kicsit vicces szak :D konkretan nagyon konnyen elvegezheto, ismeroseimnek alig van oraja, es nem egy fenyes a szakmai terkep sajnos. Persze ez is olyan te mit hozol ki magadbol:)

De sok penz egyikben sincs, tehat a gyogyped egy elhivatottsag, es valamilyen formaban a masik is-Sok sikert!

2021. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%

#6 hát nem tudom, nem hinném, hogy vért kell izzadni gyógypeden,de a kérdező helyében én más szakot választanék. Ha ez a szak ilyen nehéz neked, mi lenne veled egy normálisabb szakon?


A kérdező helyében lehetőleg olyat választanék, amiből meg is lehet élni. Tájékozódj ismerősök körében, felvin, egyetemek honlapjain, milyen képzések vannak még. Bízom benne, hogy megtalálod a számításaidat egy másik területen!

2021. jan. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kozossegszervezo szakra jarok és eleg széleskörű tudast szivhatok magamba, az en sulim gyakorlatokra epul, rengeteg eloadasunk es projektünk van. Tanulunk pl HR-t, rendezvenyszervezest, marketinget, alap jogot, pszichológiat. Nemcsak falunapokat, arvereseket, kiallitasokat, koncerteket, csapatepito treningeket, tovabbkepzeseket szervezhetsz ezzel a vegzettseggel. Szoval eleg szerteagazo szakma szerintem.
2021. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!