Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia. Írt már...

Emelt biológia. Írt már valaki 90%< érettségit? Mindennap csinálom a nagy biológia feladatgyűjteményt, érettségiket, tanulok.

Figyelt kérdés
Min múlott, hogy 90 feletti lett nektek? Mi adott legjobban hozzá, hogy ilyen jó eredményed lett? Szóbelire javított sokat?

2021. jan. 23. 18:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóbelitek*
2021. jan. 23. 18:19
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

96%-os lett a Kémia érettségim és 92%-os a biosz.

Sokat számított az, hogy szinte minden nap gyakoroltam Érettségi feladatsorokat. Más tantárgyakkal nem foglalkoztam túl sokat. Bioszra a mozaikos könyvekből és a panemsulis könyvből készültem. Ami fontos főleg a Biosznál, hogy próbálj meg nem magolni hanem valami logikát, összefüggést keresni az anyagban mert van.

2021. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát ezek nagyon jó eredmények! Gratulálok így utólag is. Nekem 75% lett sajnos a kémiám, ezért szeretném ha 90 feletti lenne a bioszom, remélem nem túl nagy álom. Én a Nagy Eteléből készülök meg a 99 témakörből egészítem ki a dolgokat, remélem az is jó, viszont a genetikától kezdve a mozaikot fogom kézbe venni. November óta készülök, de nem 0 tudás szintről, volt már 59%-os emelt bioszom.

Értem, köszönöm szépen, még jöhetnek más válaszok is :)

2021. jan. 23. 18:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem 89% lett. Nagy Etelét és a mozaik 10/11/12őt olvastam. Megírtam szinte az összes előző évi feladatsort. Szóbelire pedig a 130 tétel biológiábólt olvastam gyakorlásképp, szerintem a 99 témakörös gyenge emelt szintre, legalábbis nem elég részletes nekem. Én is azt mondom mint az első,nem magolni kell hanem megérteni. Az emelt érettségi nem a tényanyagra megy rá, inkább arra, hogy a tanult infókat tudod e alkalmazni, logikusan átgondolni.
2021. jan. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igyekszem korrelációkat keresni, nem magolni :) Hiszek nektek. Viszont nagyon ajánljátok a 130-ast, szóval akkor be is szerzem :)

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Mikor kezdtetek szóbelire készülni?

2021. jan. 23. 20:27
 6/7 anonim ***** válasza:
#1 Én külön a szóbelire nem készültem, csak az írásbelire. Ha jól emlékszem valami halakkal kapcsolatos kérdést húztam. Szóbelin az ilyen kulcsfogalmakra mennek rá, azokra jár a pont pl. az én esetemben "kígyózó mozgás" stb. De rendesek voltak mert, ha valamit kihagytam próbáltak rávezetni.
2021. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 Én sem készültem rá külön, csak az írásbeli és szóbeli közti 2 hétben. Ott olvastam el a 130-ast meg a 99-est és a nehezebb részeket pl. : biokémia azt rendesebben átnéztem, hogy tuti bennelegyenek a nehezen megjegyezhető dolgok is a fejemben.
2021. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!