Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia érettségire...

Emelt biológia érettségire felkészüléshez milyen tankönyveket összefoglalókat, feladatgyűjteményt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2019, cél: SE-GYTK

2018. jún. 23. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A mozaikos könyvek a legjobbak, ha azokat rendesen megtanulod, az apró betűs részeket is, nem lehet gond.

Én 2017es követelményrendszer alapján készült vázlatos összefoglalót és annak szóbelire készült változatát olvastam csak át, nem tudom a pontos címet, librys ha jól emlékszem. Így is elég jó lett, de ha 90% körülit szeretnél mindneképp a mozaikosat ajánlom. Sok sikert!

2018. jún. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, gyakorlásnak az előző évek érettségiei feladatait csinálgasd meg, van oldal ahol téma szerint is össze vannak gyűjtve. Szerintem jobb bármi feladatgyűjteménynél
2018. jún. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
még annyit meg tudna majd írni mindenki, hogy napi rendszeres tanulással kb. mennyi időre van szükség a tananyag 90%-ának elsajátításához, köszi!
2018. jún. 23. 19:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyén függő. Én csak úgy tudok nyilatkozni hogy volt heti 5 bioszom amin végig figyeltem, dogákra kb havonta tanultam úgy 3 órát, minden anyagot rendesen. Így érettségi előtt pedig csak átnéztem az egészet egyszer.

Tehát attól függ, mától akarsz készülni egy évet vagy előtte valamikor? Ha mától azt javaslom ne órákba nézd, kisebb részekre oszd fel. Egy rész egy nap mondjuk. Ha végzel ismételsz és ismételsz és gyakorolsz és gyakorolsz. Én nem tudom elképzelni hogy napi egy óránál több kellene...

2018. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!