Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabadon választható tantárgyk...

Szabadon választható tantárgyként bármit felvehetek? (ELTE)

Figyelt kérdés

Választhatom egy teljesen más szaknak a tárgyát?

Kicsit erthetőbben/specifikusan leírva:

Nemzetközi kapcsolatokon, felvehetnék filozofiát?

Mindkettő nagy álom és lehet én vagyok béna, de csak nyelvekkel kapcsolatban találtam hasonló választ..



2021. jan. 24. 02:03
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Nem. Szabadon választhatónak csak azokat veheted fel, amiket megadtak a tantervi hálón.

Értem én, hogy mire gondolsz, de a szabadon választható tárgy azt jelenti, hogy a szakodon mondjuk van 10 tárgy, abból te szabadon kiválaszthatsz 5-öt, amit el kell végezned.

Ettől függetlenül nyugodtan felveheted a tárgyat, el is végezheted (már ha nem kötelező tárgy egy másik szakon, mert akkor lehetnek bajok), csak az a szabadon választható kategóriába nem kerül bele.

2021. jan. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem úgy tudom, mint az első. A szabadon választhatónak tényleg az a értelme, hogy bármi lehet. Az egyetlen kikötés, hogy korábbi tárgyból való tematika egyezés ne legyen több, mint 50% azt hiszem. (Hogy elkerelhető, legyen, hogy ugyanarra a tudásra kétszer kap kreditet).

A neptunban olyan rész ahol ki tudod listázni az egyetemed összes kurzusát, és tudsz belőlük válogatni. Akár más egyetem kurzusát is felveheted, ahhoz kell kicsit papírozni (vendéghallgatói kérelem).

2021. jan. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Balogh Vajk válasza:
100%
Ideális esetben, -bármit is.
2021. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóóval, ha jól értem fel lehet venni, csak a kategóriát tévesztettem el. Köszi:)
2021. jan. 24. 22:03
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

amiről az 1-es beszél az a kötelezően választható. Ilyen nem minden szakon van, de ez valóban benne van az adott szak tantervében

szabadon választhatóként bármilyen tárgyat felvehetsz, ami nincs benne a te szakod tantervében, és nem számít, hogy az egy másik szakon kötelező-e, hiszen te nem oda jársz

2021. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

En nemzetkozi kapcsolatokon a jogi latin nyelvet vettem fel az AJKn annak iden, de a BTKrol is vettem fel targyakat.


Egyebkent a filozofia kotval (kotelezoen valaszthato) nemzetkozi kapcsolatokon( benne is van a tantervben ,) de ha teljesitetted a 6 kredit kotvalt akkor a filozofiat be fogjak irni szabadon valasztott targynak. :)


Szoval tenylegesen barmit felvehetsz amit akarsz , baratnom japan nyelvet vette fel anno ugyanugy :)

2021. jan. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

kiegészítés csak: Vannak tárgyak, amelyek kimondottan szabad kreditnek vannak meghirdetve. Pl. karriermenedzsment, sportok (bár most nem tudom, lehet-e a vírus miatt.)


Tanács: idegen nyelvű óránál nézd meg a feltételt, tehát ne vegyél fel orosz irodalmat, ha nem tudsz oroszul.

2021. jan. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ELTE-s vagy, keress rá a neptunban erre a kódra: BBV (vagy ha mesterszakos vagy, akkor BMVD) és ki fogja dobni a BTK-n szabadon meghirdetett kurzusokat, iszonyat sok van, érdekesebbnél érdekesebb tárgyak. Vannak tipikusan olyan tárgyak a Filozófia Intézetben, amik érdeklődőknek vannak, és semmit nem kell tudni hozzájuk.

Pszichológiai tárgyak is nagyon érdekesek, ezeket VKN-kóddal hirdetik meg (ajánlom Mérő László: Emberi gondolkodást, tipikus nagyon izgi szabvál tárgy)

De akármilyen kódú tárgyat felvehetsz, csak azokat nem, amikhez kell előfeltétel.

És ez a nyelvi kurzusokra is igaz, csak azokkal vigyázni kell, mert pl. azt hinnéd, hogy a svéd/norvég/dán nyelvórák milyen jók lesznek, de elképesztő brutális tempót diktálnak, és nagyon sokat követelnek nagyon rövid időn belül, megenné az összes idődet. A "nagy" nyelvszakokhoz (angol, német, francia, stb.) meg emelt érettségi a beugró, és mivel adminisztratíve felveheted őket, ha mégis megteszed úgy, hogy nem vagy azon a szinten, meghalsz :D

Én kínait vettem fel szabadkreditnek, és szó szerint minden nap arra tanultam (minden. fakin'. nap.) de megérte, mert lett nyelvvizsgáztam belőle végül.

2021. febr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!