Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátást melyik...

Turizmus-vendéglátást melyik suliban lenne értelme elvégezni?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, már számtalan helyen találkoztam vele, hogy büfészak, semmilyen szak, nem éri meg, kíváncsiságból azonban mégis érdekelne, hogy azok, akik erre a szakra járnak/jártak neki mi a véleményük. Nagyon bonyolult a matek, mennyire nehéz vele elhelyezkedni, és főként hol éri meg tanulni, Pannon, esetleg BGE vagy Corvinus?
2021. jan. 24. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a BCE re mennék. Matekon több szak is egy órára jár, viszont ezt érdeklődd meg, vagy nézz utána stb. Alapból én se mennék arra a szakra de ha neked az a totális álmod, akkor menj oda.
2021. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a szak nem indul Budapesten a BCE-n idén ősszel hanem csak Székesfehérváron, így lehet azt inkább kihagynám. Igazából nem ez az álmom csak kellett valamit választani és mivel a matek nem az erősségem ezért minden, ami gépészmérnök, mérnök, építész stb. kiesett. Persze tudom, hogy itt is van matek bőven de talán itt még túlélhető.
2021. jan. 25. 09:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Én BGE-n végeztem tavaly. Nem ajánlom, főleg most. A matek nehéz, de ha odateszed magad, teljesíthető.

Viszonylag könnyű amúgy az egész szak, én végig dolgoztam mellette 30-40 órában (vendéglátás) és így is 3-4 között volt az átlagom mindig.

Ami jó benne, hogy két nyelvvizsga kell a diplomához, így kettőt is tanulhatsz az egyetemen (3-3 félévig), nekem így lett egy felsőfokú angol és erős középfokú spanyol nyelvtudásom. De önmagában ez is kevés egy jó munkához. Amúgy én nagyon szerettem, mert mindenből tanultunk egy kicsit (pénzügy, számvitel, adózás, marketing, hr) - ezek mind hasznosak és számomra érdekesek is voltak, de egyikből sem kaptunk eleget ahhoz, hogy minket válasszanak egy interjún. Sajnos a gazdasági szakok közül ezt gondolják a leggyengébbnek.

Én mai eszemmel inkább gazdálkodási és menedzsmentre mennék, az hasonló olyan szempontból, hogy mindenből kapsz egy kicsit, de ugye a szaktárgyak nem turizmusosak, hanem inkább a multis munkákra készítenek fel (vezetői készségek fejlesztése, vállalati kommunikáció, projektmenedzsment stb.). Kicsit unalmasabb szak, de jobb alapot ad a mesterszakokhoz és a hr-esek is többre tartják.


Egyébként a Corvinus budapesti campusán a gazdmen szak specializációjaként indul idén a turizmus, én ezt az opciót nagyon ajánlanám neked! Így még 2 év alatt el tudnád dönteni, mire szakosodsz majd. Beolvadt a gazdmenbe a hr, a marketing és a turizmus is, lett tizenvalahány specializáció, szerintem nagyon jó kis képzés lesz. :)

2021. febr. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez igazán hasznos volt! :) Sajnálom, hogy rossz tapasztalatod volt, remélem szerencséd lesz a jövőben!
2021. febr. 13. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!