Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az alkalmazott közgazda...

Milyen az alkalmazott közgazdaságtan alapszak?

Figyelt kérdés

Milyen a képzés?

Mennyire kell sokat tanulni?

Megéri elvégezni?

Miben különbözik a népszerű gazdasági alapszakoktól?

Milyen tapasztalataitok vannak vele kapcsolatban?

Hol lehet vele elhelyezkedni?



2021. jan. 25. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
2021. jan. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én pénzügy és számvitelre járok. Eddig csak innen hallottam róla, viszont a felviben megnéztem, emelt matek kötelező. Sokkal matekosabb a többi alapszaknál. Az elhelyezkedést pontosan nem tudom, ilyen számolgatósabb elemzősebb helyekre jó lehet. Elvileg igen igen megéri de nagyon nagyon nehéz.
2021. jan. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

AK-s vagyok.


"Milyen a képzés?"

Mély, de még nem absztrakt elméleti tudást ad. Mikroökonómia I-II, Statisztika I-II, Ökonometria I-II a legfontosabb tárgyaid, ezekből lesznek a szigorlatok is. Leginkább gazdasági folyamatok, adatok megértésében, elemzésében erős a szak, mindezt alátámasztva olyan elméleti kontextussal, mint a Piacelemzés, Közösségi döntések, Játékelmélet, stb. Mint látod a szak matematika igényes.


"Mennyire kell sokat tanulni?"

Mivel a szakon a szó szoros értelmében vett közgazdaságtant tanulsz, amely sok különálló tudomány/tudományterületet fog össze a matematikától a társadalomtudományokig, ezért sokat kell tanulj, hogy egészében át is lásd a dolgokat. De a szigorlatok majd úgyis gondoskodnak róla, hogy tanulj ;)


"Megéri elvégezni?"

Abszolút, de csak ha mész tovább egy hasonlóan erős mesterre (Közgazdasági elemző / Biztosítási matematika).


"Miben különbözik a népszerű gazdasági alapszakoktól?"

Abban, hogy AK-n és GPME-n közgazdaságtant tanulsz, a többi szakon üzlezi/gazdálkodási ismereteket. Más skillek kellenek mindkettőhöz. Kiváló hazai közgazdász professzor, Pete Péter hozta azt a hasonlatot, hogy az üzletember az aki tudja, hogy az autóúton hogyan érhet ő maga a leggyorsabban a célba; míg a közgazdász meg azt tudja, hogy hogyan tudja a teljes forgalmat a legjobban irányítani.


"Hol lehet vele elhelyezkedni?"

A fent említett mestereket ha elvégzed hozzá, akkor bárhol, és az üzleti szakokkal ellentétben, ezzel a legszínvonalasabb szakmai munkákat is elvégezheted (pl. jegybanki elemző; OTP; McKinsey; Morgan Stanely; Big4; OECD; IMF; stb...).

2021. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!