Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki segítene az igazságügyi...

Valaki segítene az igazságügyi igazgatási szakkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
El lehet helyezkedni ezzel a végzettséggel pl. kormányhivatalokban ügyintézőként? Vagy milyen munkaköröket lehet betölteni vele? Tudom, hogy van a felvin szakmatérkép, de jelenleg nekem nem tölt be a kép. Előre is köszönöm a segítséget :)

2021. jan. 27. 19:22
 1/2 anonim válasza:
Én jelenleg ezt tanulom. Hivatalosan majd igazságügyi szervező leszek és harmadévben kell majd szakosodni. Vegyesek a vélemények legalábbis amiket én hallottam. Amúgy szerintem jó szak. Én legalábbis szeretem. Csak nem mindegy hol fogod tanulni. Elvégezhetőséget tekintve szerintem nem vészes, mert könnyebb mint egy jogász, de nehezebb mint egy jogi asszisztens. Én úgy gondolom, hogy el lehet majd vele helyezkedni, főleg ha valami mester szakot is végzel majd utána, de mester nélkül is lehet vele munkát találni vele hivatalban, meg ilyen helyeken.
2021. jan. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlanám. De ha tényleg érdekel...


Ezen a szakon végeztem. Jó 1 évig szívtam az elhelyezkedéssel és még most is. Bejártam kb minden hivatalt, mindenhová küldtem önéletrajzot NAV-tól kezdve minisztériumig, nap mint nap bújtam a közigállás.hu-t. Még pesten is voltam hivatalokban állásinterjún, mivel kb csak ott hirdetnek állást vidéken max csak akkor tudsz kormányhivatalba vagy kormányablakba kerülni ha valami rokon vagy ismerős is ott dolgozik vagy ő a főnök. Persze ez lehet nem árt pesten sem mivel egyik se sikerült, végül hetek után mindig a sablon elutasító levelet küldték.


Nézegetek más oldalakon is persze pl Profession, CVonline. Adminisztratív állásokra is eltudnám képzelni. Azonban a versenyszféra vagy nem is ismeri el ezt a végzettséget, vagy nem is hallottak róla, bár néha azt tapasztaltam hogy még a közszféra sem. Illetve az ilyen állásokhoz elég egy érettségi is, ahogy látom mostanában, ha van diplomád is akkor már túlképzett leszel, azért nem kellesz.


Vannak még a bíróságok, ügyészségek, ügyvédi irodák. Ide kb kihalásos alapon lehet bekerülni, még egy sima mezei ügyintézőnek is. Ráadásul az ügyvédi irodák is inkább a jogi asszisztensi diplomát "vadásszák", de többnyire oda is elég egy sima érettségi. Pedig leginkább ide illene be ez a diploma.


Maga a szak amúgy nem nehéz. Nincsenek szigorlatok, 3. Év végére kell írnod egy szakdolgozatot + megtanulni 40 db tételt záróvizsgára illetve 40 órás kötelező szakmai gyakorlatot teljesíteni pl bíróságon vagy ügyvédi irodában. Én a bíróságra mentem de egy vicc volt, mivel nem bíztak ránk semmit, mondván hogy "nincs gyakorlatunk és csak hátráltatnánk őket". Bár a tanárok vizsgákon és zh-kon sokszor szimpátia alapján vagy össze-vissza osztályoznak ez az ami nehezítheti az elvégzést.


Én jelenleg egy hivatalban vagyok, azonban közfoglalkoztatott státuszban, azaz én keresek kb a legkevesebbet a takarítók után. De lehet csak nekem ilyen "jó" a szerencsém...


A szak "hivatalos" mesterképzése amúgy a kriminológia, erről nem sok infóm van, hogy hol lehetne elhelyezkedni de szerintem max a rendőrségen vagy a börtönökben. Sokan a jogász szakot végzik el utána, mert kreditelismerés miatt 5-ről 3 évre rövidül.

2021. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!