Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MEGHALT A 3 éves golden...

MEGHALT A 3 éves golden retriever kutyám. BRAVECTO kullancsok és bolhák elleni tablettát kapott. Kinek van tapasztalata, igazságügyi boncolással kapcsolatban? Valakinek volt problémája a BRAVECTOVAL?

Figyelt kérdés
Teljesen egészséges volt előtte. Másra nem tudok gondolni, csak arra, hogy az okozta a halálát. Szeretném, ha kiderülne, hogy jól gondolom-e? Szeretném, ha kiderülne, hogy jól gondolom-e, és azt is, hogy mással nem történjen meg soha ilyen tragédia. Családtag volt, imádtunk, most mérhetetlen a fájdalmunk. Most, hogy utánaolvastam, külföldön is igen sok halálesetet hoztak vele összefüggésbe, már petíciót is indítottak annak érdekében, hogy beszüntessék a forgalmazását. Tegnap történt ez a szörnyűség, a kutyám az orvosnál van, szakszerűen tárolják a holttestét. Hétvége lévén nem tudtam intézkedni.

#kullancs elleni szer #Bravecto #Kutya hirtelen halála #kutyák boncolása #igazságügyi orvosi boncolás #kutya halál ok kiderítése #veszélyes gyógyszer #halált okozó gyógyszer
2018. júl. 28. 20:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Részvétem. Elhiszem, hogy most nem tudok mire gondolni, de biztosan nem a bravecto okozta, az egész csak rémhírkeltés ami körülötte forog. Ha lesz eredménye a boncolásnak akkor kérlek írd majd majd meg, hogy mi volt a halál oka.
2018. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
48%

Rengeteg kutyát pusztít el a Bravecto, a Facebookon 42 ezer tagos csoportja van.

[link]

2018. júl. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Az Európai Gyógyszerügyi Ügynökség szerint 2018. májusáig 1800 kutya halt bele, 8000-nél súlyosan mellékhatásokat okozott.
2018. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az együtt érző, segítőkész kommenteket. Azok viszont kérem, ne írjanak, akik ki szeretnének oktatni azzal kapcsolatban, hogy mi a családtag és a házikedvenc közötti különbség. Ő számunkra családtag volt, így ennek megfelelően beszélek, írok róla. Előre is köszönöm a további hasznos válaszokat!
2018. júl. 28. 21:53
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Őszinte részvétem a családnak!
2018. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Uramisten,ez rettenetes.Őszinte részvétem,ez elfogadhatatlan oka egy fiatal kutya halálának.Remélem kiderül az igazság.
2018. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Sajnálom :(

A boncolás ki fogja deríteni.

Sok minden okozhatja, pl. eddig ki nem derült szívbetegség is akár.

2018. júl. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

Részvétem, nagyon sajnálom :(

Megírnád majd kérlek, hogy tényleg a Bravecto okozta-e? Öt kutyának adjuk eddig gond nélkül és nagyon érdekelne az eredmény

2018. júl. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek, aki átérzi a fájdalmunkat.


Tudom, hogy az elveszítése miatt érzett gyászunkon nem enyhít, de úgy érzem, jobb lenne megtudni, hogy mi okozta a hirtelen halálát, így, hogy teljesen egészségesnek látszott. Ha lesz eredmény, tájékoztatlak Benneteket róla.

2018. júl. 29. 11:51
 10/18 Intervet Hungária válasza:
80%

Tisztelt Felhasználó!


Az Intervet Hungária Kft. nevében vesszük fel Önnel a kapcsolatot, amely cég a Bravecto gyártója és viszonteladója Magyarországon. Szeretnénk kifejezni őszinte részvétünket az esetet illetően. Amennyiben az állatorvosa vagy Ön arra gyanakszik, hogy termékkel kapcsolatos nem-kívánt hatás fordult elő, gyógyszerbiztonsági jelentést szükséges felvenni. Ehhez szükségünk van az Ön adataira, kérjük, küldjön e-mailt a hu_dpoc@merck.com e-mail címünkre, vagy pedig küldje el az elérhetőségeit a laszlo.csabay@merck.com e-mail címre, hogy felvehessük Önnel a kapcsolatot. Részletesebb információt továbbá a www.bravectofacts.com weboldalon találhat.


Tisztelettel: Intervet Hungária Kft.

2018. júl. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!