Matematika alapszak után?

Figyelt kérdés

Matek alapszakot szeretném elsőnek elvégezni, cél, hogy a bme-n.

A terv pedig, hogy ez után egy mérnökképzést választanék mesterszakon.


A kérdésem, hogy ezzel a kombinációval tervezhetek?

Van-e egyáltalán ilyen lehetőség?

Tehát hogy ezek kompatibilisek egymással?


2021. jan. 27. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehetséges, vagy nehezen. Sok féle mérnöki szak van. De ugye azok mérnökiek, a matek szak pedig természettudományi karhoz tartozik.

Azt biztosan tudom hogy infós és gazdaságis irányba is lehet menni matekról (megfelelő specializációt választva), de szerintem mérnöknek nem. Igaz, ha utána jelentkezel mérnök alapképzésre, nagy előnyöd lesz.


Pontos infóért nézd meg a felvi.hu-n a mesterszakok között, hogy mit és hogyan fogadnak el. Túl sok mérnöki mesterképzés van ahhoz, hogy helyetted megnézzem.


Hogy szemléltessem a nehézségét: matek szakon például nem tanítanak fizikát, viszont mindenhol amiben benne van, hogy "mérnök" van fizika, nem is kevés.

2021. jan. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Esetleg megköszönném, ha még segítenél az értelmezésben. :D


Szóval eszerint elfogadják a természettudományos szakokat, viszont lentebb le van bontva területekre a kreditek megszerzése.


Valamint az is oda van írva, hogy felsorolt oklevelek megszerzése a minimális feltétele a felvételnek.

Tehát vagy van olyan oklevelem amit elfogadnak, vagy teljesítettem a lentebb megadott krediteket (összesen vagy részlegesen)?


Rákerestem a villamosmérnök szakra és ezt találtam:


4.2. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: a műszaki, az informatika és a természettudomány képzési területek alap- és mesterképzési szakjai.


9.4. A 4.2. pontban megadott oklevéllel rendelkezők esetén a mesterképzési képzési ciklusba való belépés minimális feltételei


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató az alapképzési tanulmányai alapján legalább 50 kredittel rendelkezzen az alábbiak szerinti 80 kreditből:


- természettudományi ismeretek (matematika, fizika, villamosipari anyagismeret) területén 20 kredit;


- gazdasági és humán ismeretek (közgazdaságtani és menedzsment ismeretek, környezetvédelem, minőségbiztosítás, munkavédelem, szaknyelv, társadalomtudomány) területéről 10 kredit;


- elektrotechnikai, elektronikai és informatikai ismeretek (elektrotechnika, jelek és rendszerek, elektronika, digitális technika, informatika, programozás) területéről 30 kredit;


- villamosmérnöki szakmai alapismeretek (híradástechnika, méréstechnika, irányítástechnika, mikroelektronika, elektronikai technológia, villamos energetika, laboratórium) területéről 20 kredit.

2021. jan. 31. 08:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmezem, hogy akkor lehet, viszont figyelj arra, hogy néhány plusz tárgyat fel kell venned. Nyilván lesz 20 matekos kredited, talán még infós is. Infós tárgyak biztos lesznek, de gazdasági al kipótolhatod, hogy legyen 50. (Persze az utolsónval is, de talán azt nehezebb)
2021. jan. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jan. 31. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!