Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetemre szeretnék menni?

Orvosi egyetemre szeretnék menni?

Figyelt kérdés
Szeretnék orvosi szakon tanulni. Meg csak 9.-es vagyok de már szeretnem lealapozni a dolgokat hogy tudjam hogy milyen szinten fogok tanulni (tudom hogy furan hangzik meg kicsit iranyitas maniasan, de nem szeretnek olyat csinalni amit nem szeretek). Szoval szeretnek prvosira menni es emelt szinten tanulni bioszt/fizikat/kemiat, de az en sulimban ez nem lehetseges, es atmennek egy masik suliba de apaek nem engednek meg szoval ez a lehetoseg kizart. Estelg tudtok valamit ajanlani? Vagy feltetlenul kell hogy emeltszinten tanuljam suliba ezeket a targyakat? (Otthon konyvekbol, meg ilyen online tanaroktol tanulnam persze mert ugye nincs ra lehetoseg, csak hogy ez erdemes vagy igy felesleges?) Es hogy szerintetek ez “ongyilkossag” vagy lehetseges ezeket a targyakat emelt szinten tanulni?

2021. jan. 29. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem "öngyilkosság" egyáltalán!!! Nem kell feltétlen biosz-kémia faktos suliba járnod, hogy jó emeltet írhass. Sose tanultam kémiát kb. mert zenesuliba jártam, aztán átmentem egy sima gimibe, ahol meg már nem volt kémia és a tanár is elment, aki tudott volna segíteni. Így hát egymagam készültem fel a kémiára egy egyetemi ismerősöm segített néha és 75%-om lett 10 hónapnyi tanulás után. Tudom, nem sok, de azért félig egyedül, suli segítsége nélkül sikerült.

Ne add fel, de szerintem 10. környékén elég ezekre készülni, mert 4 év alatt elfelejtődik az a sok minden, hacsak nem veszed át minden héten 4 éven keresztül, ami... kicsit felesleges lenne szerintem.


A lényeg hogy tudd miből kell készülni, az már biztos pontot nyújt, egyedül simán meg lehet oldani.

2021. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a harmadik kérdésed. Az előző válaszokhoz képest nem tudok nagyon újat mondani. Sajnálom, hogy szüleid nem támogatnak.

Ha a sulidban nincsenek ezek a tantárgyak vagy nincs fakultáció, attól még jelentkezhetsz majd emelt szintű érettségire. Tanulhatod otthon tök egyedül vagy magántanárral vagy érettségi felkészítő tanfolyamra jársz. Mindegy hogy készülsz fel, ha neked megy úgy, megfelel az a módszer akkor nem öngyilkosság. Nem tudom mi a tuti recept, mindenkinek más jön be.


Amúgy tanulsz most bioszt és kémiát a suliban? A fakultációk is csak 11. osztálytól vannak, előtte nem kell emelt szinten tanulni, csak haladni az évfolyamnak megfelelően kijelölt anyaggal. Szóval nem vagy elkésve egyáltalán.

2021. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

11.-től menj faktra, az minden iskolában szokott lenni. Esetleg 12.osztályban járhatsz érettségi felkészítőre, az egyetemek szoktak ilyen kurzusokat tartani. Vagy magántanár, ha meg tudjátok fizetni, de az elég szerintem 11.-től.

Egyelőre szerintem elég, ha annyit teszel, hogy ezeken az órákon odafigyelsz, gyakorolsz eleget, rendesen megtanulod a tananyagot, esetleg bővebben utánanézel a dolgoknak.

2021. jan. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Igen tanulok bioszt es kemiat, nemunk ugy van hogy egybe vontak a kemiat,bioszt es a fizikat ezert igy mikor hogy tanuljuk, de lehetseges hogy jovore megvaltoznak es csak bioszunk lesz
2021. jan. 29. 15:35
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy hajrá, sok sikert, nem lehetetlen! Bízz magadban. “Ismerek” egy lányt (személyesen nem, csak hallottam róla), aki egészen 11.osztály végéig közgázra akart menni, így készült, tehát csak egy tanéve volt az emelt biológiára és fizikára felkészülni. Ő azt hiszem fizikával ment és nem kémiával. Bekerült, most meg már orvos.
2021. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!