Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek fel az emelt...

Hogyan készüljek fel az emelt szintű matematika érettségire teljesen egyedül?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11.-es vagyok.

Fakultáció nincs belőle, és magántanárhoz sincs lehetőségem járni.

Mit ajánlatok, hogyan tudok nagyon jól felkészülni?



2021. jan. 29. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
passz. végzős vagyok, jártam faktra... és semmi :((
2021. jan. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ennél a kérdésnél találtam pár ingyen elérhető könyvet/segédanyagot:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..

Az ezekben található elmélet megtanulása elegendő egy 80% feletti emelt matek érettségi megírásához?

Ti miket ajánlatok még? Van valami könyv/feladatgyűjtemény, amit érdemes beszerezni? Vagy érdemes lenne valami online előkészítőre (pl mateking) befizetni?

Hogyan álljak neki készülni?

Milyen tanácsaitok vannak a felkészüléshez?

(Ha ez számít, mozaikos matekkönyveim vannak, emellett az ilyen feladatgyűjteményeknek van meg mindegyik része: [link]

Ezek jók a felkészüléshez?)

2021. jan. 29. 16:17
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

1) Válassz egy könyvet!

(például: [link]


2) Az egyes leckéken haladj végig a következőképpen:

a) Tanuld meg az elméleti anyagot! (Ha nem értesz valamit, kérdezz!)

b) Értsd és tanuld meg a kidolgozott példákat! (HNÉVK)

c) Oldd meg és tanuld meg a feladatokat! (HNÉVK)

d) A tanulás közben folyamatosa ismételj!


3) Ezután foglalkozz a korábbi évek feladatsoraival a következőképpen:

a) Az adott feladathoz keresd meg a tanult elméleti anyagot!

b) Próbáld megoldani a feladatot!

c) A megoldásodat vesd össze a javítókulccsal! (HNÉVK)

d) Tanuld meg a feladatot és a megoldásait!


4) 2022. januárban kezdjél el foglalkozni a szóbeli tételekkel! Ha majd ott leszel, akkor kérdezd meg,hogy az hogyan kell csinálni!

2021. jan. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én megkérdezném hogyan kell csinálni #3
2021. jan. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4 Ha a szóbeli vizsgára vonatkozik a kérdésed, akkor az a válaszom, hogy nincs olyan, hogy kell, de egy lehetőséget vázolni tudok.


1) Érdemes keresni egy tételvázlatot. (Korábbi érettségiző, tanár, internet, ...)


2) Ennek alapján elkészítesz egy saját vázlatot. (15 percben feldolgozod az anyagot a követelményeknek megfelelően) Ha problémád adódik, akkor kérdezz!


3) A kész van, akkor tükörrel szemben mondd el a tételt, miközben méred az időt. (Azért kell 15 percbe beleférni, mert a vizsgán a húsz percbe be kell férni az ott kapott feladat megoldásának is.)

2021. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A mozaikos könyveknél jobb az Érthető matematika sorozat. Illetve van egy kiegészítő 11.-12.-es könyv is, amiben benne vannak az emelt témakörök is. Az is OFI-s tankönyv.


[link]

Emellett az elmúlt évek érettségi feladatsorait érdemes megoldani.


A szobelire ezt javaslom:

[link]


Ebben elég kevés hiba van. Az internetes anyagokkal érdemes ovatosan bánni, van olyan, amelyik hemzseg a hibáktol.

2021. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
őszintén az ofis tankönyvekbe belenézve nem olyan jók :/ nekem jobban bejön a mozaikos, meg hát általánostól fogva ahhoz vagyok szokva. emlékszem mikor bejött az ofi és tele voltak hibával a könyvek, valószínű ez is okozza az ellenszenvet
2021. jan. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es válaszolo!

Emelt szintű érettségire készítek fel, illetve vizsgáztatok is. Az OFI-s könyvek sokkal jobban felkészítenek az érettségire. Gerőcs könyveire pedig nem jellemző, hogy tele lennének hibával. Lehet, másfajta OFI-s könyvekre gondolsz, mint amit én írtam? Mert nem egy sorozat van belőle.

2021. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
őszintén szólva nem tudom milyen fajta :D 6-7 éve volt, mikor megjelentek, kötelezővé váltak vagy mifene. Helyesírási hibák, feladatok amikhez csak az utasítás volt meg (pl párosítsd össze, csak nincs mit)
2021. jan. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy volt ilyen, de attol még nem minden OFI-s könyv ocska. Pl. fizikábol is van nagyon jo sorozat.
2021. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!