Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek fel az...

Hogyan készüljek fel az érettségire?

Figyelt kérdés
Ti hogyan késtültetek/készültök rá? Vannak bevált tippek/trükkök? A tárgyakra(matek, magyar, idegen nyelv, töri és a választott) hogyan készültetek rá? Milyen eredménnyel zártatok? Miből kellet szóbeliznetek? Előre is köszönöm :)

2015. márc. 2. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

A választottam előrehozottban csináltam meg 11-ben, ami földrajz volt, és max 2 hetet készültem rá, ötös lett.

Matekból egész évben a régi érettségi feladatokat csináltuk, így más módon nem is készültem. Négyes lett, bár nekem matekból ez tökéletes.

Magyarból szövegértéseket és érveléseket csináltunk, ötös lett.

Angolból emelteztem, arra max 5 napot készültem, 85% lett. A szóbeli könnyű volt.

Töriből is emelteztem, arra egy hónapot készültem (viszont minden emelt szintű órára tanultam az évek során, és a történelmet nagyon szerettem, így megmaradt a fejemben). 80% lett.


Szóbelizni minden tárgyból kell a matekon kívül. Matekból is csak akkor, ha nincs meg a kettes.

2015. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként nincsenek külön trükkök erre. Tudnod kell, hogy neked milyen tanulási módszer a leghatékonyabb. Matekból forgasd a függvénytáblát sokszor, mert abból kiszedheted a legtöbb információt.
2015. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. Én is most érettségizem. Biológiából és kémiából emeltezem, úgyhogy kb. egész nap azokat tanulom. A középszintűekre se időm se kedvem nincs, szóval azokat csak annyit tanulom amennyit az órákra kérnek. Nem tudom, hogy van-e jó módszer a tanulásra. Ha van is én azt még nem találtam meg.
2015. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!