Mik a legolcsobb orvosi egyetemek belfoldon?

Figyelt kérdés
Szeretnek orvosira menni, de nem tudnek minden felevbe 200.000ft-ot fizetni, az onkologia nagyon erdekel, szoval ebben a korben szeretnek mozogni

2021. jan. 29. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek kiábrándítani, de mind a négy orvosi egyetemen 1.350.000 Ft félévente az önköltséges tandíj.
2021. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

4 általános orvosi egyetem van: Budapesten, Pécsen, Szegeden és Debrecenben. Mindegyik ugyanannyi félévenként, 1 350 000 Ft. El kell végezni 6 évet és utána szakosodhatsz onkológusnak.

[link]


Orvosi diagnosztikai analitikus képzés félévente 300.000 Ft. De ezzel nem lehetsz onkológus orvos.

2021. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre van az állami ösztöndíj, ott a tandíjat nem kell fizetned (bizonyos feltételeknek meg kell felelni cserébe ezért).

De azzal kalkulálj, hogy egy dolog bejutni, más dolog bennmaradni. Emellett számos járulékos költség van (lakhatás, étkezés, utazás, köpeny, fehér ruhák, könyvek jegyzetek, fonendoszkóp stb.)

2021. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3. Valaszolo, es ezek kb mennyibe kerulnenek?
2021. jan. 29. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a 4. vagyok, de megpróbálok válaszolni.

Lakhatás várostól függ, koli 10-30 ezer között van,várostól is függ, attól is hogy államin vagy-e, vagy önköltségesen. Albérlet megint csak várostól függ, de a koli sokszorosára kell számítani. Ha többen összeköltöztök olcsóbb, de véleményem szerint még úgyis drágább. A legolcsóbb az lenne, ha otthon tudnál maradni mert a lakhelyedhez közel van orvosi. Ha nincs,akkor sajnos maradnak a már felsorolt alternatívák

Étkezésre nem lehet átlagot írni, ki hogy étkezik. Egy növény alapú táplálkozás nyilván drágább, mintha zsemlén-vízen él valaki, de ~40 ezer forintot írok saccra, és ez még nem luxus, átlagos étkezés.

Ha nem otthon élsz nem csak az étkezésre kell gondolni:gyógyszer, tisztálkodószerek, tisztítószerek. Én erre is egy havi min. 10.000-et írnék.

Utazás: bérlet az egyetem városában szintén várostól függ, kb 3.000 forint, de ez is csak egy saccolt összeg, különbség lehet Debrecen-Pest-Pécs-Szeged között.

Hazautazás attól függ, hogy milyen gyakran jársz haza, az elején még gondolom hetente. Nem mindegy, hogy Győrből mész mondjuk Debrecenbe, vagy "csak" 60-70 km-re laksz a várostól. Heti akár 10.000 ft is lehet, de ha közelebb laksz olcsóbban is megúszhatod. (+busszal vagy vonattal mész e, autóval, ezek is befolyásoló tényezők)

Nem vagyok orvosis, így a köpeny, stb árát nem tudom, olyan 5-10 ezer forint körülre tippelném. Könyvekből nem tudom mit ajánlott beszerezni, atlasz általában szükséges, újan egy sobotta ha jól néztem 42.000. A többi könyvről nem tudok nyilatkozni, névről csak ezt ismertem.

Jegyzetek, nyomtatnivalók havi pár ezer ft, de ez vizsgaidőszaktól/szorgalmi időszaktól is függhet, illetve hogy mennyire kedveled inkább a papírt a képernyő helyett.

Fonendoszkópra nekem első találatra ilyen 20.000-es példányokat dobott ki a kereső, egy orvosis biztos jobban fel tud világosítani.


Összegezve: Kérdező, szerintem kezdj el olvasgatni a témában, kicsit úgy tűnik nekem, hogy az alapokkal sem vagy teljesen tisztában (ami nem baj, kezdetnek tök jó,hogy elkezdett érdekelni az orvosi szakma, valahol el kell kezdeni, szívesen segítünk itt,amiben tudunk.)

Onkológia szak nincs, Általános Orvosi szak van, ami 12 félévből áll. 1 félév 1 350 000 Forintba kerül, ami azt jelenti, hogy önköltségesen ha nem csúszol 16200000

forint csak a tandíj. Rezidensként lesz majd lehetőséged onkológiára szakosodni.

A jelentkezés feltétele emelt szintű érettségi biológiából és kémiából VAGY fizikából. Tavaly a Semmelweis Egyetemen 425 és 430 volt a ponthatár államira és önköltségesre.

Ha bekerülsz orvosira államira sajnos az sem 2 forint, hiába fizeti az állam a tandíjat, a többi egyéb költségeket amikről írtam (és még biztos vagyok benne,hogy jó pár dolgot kihagytam) neked kell finanszírozni.

2021. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#3. vagyok

Előttem szépen leírták a költségeket. Köpeny, fonendoszkóp egyszeri kiadás, de akkor nem olcsóak. Egy fehér köpeny 5000 Ft körül találsz, fonendoszkópból pedig nem érdemes a legolcsóbbat megvenni, mert semmit nem fogsz hallani vele. Nekem Littmann Classic III-am van, újonnan 35.000 Ft volt. Tankönyveket nem muszáj újonnan megvenni, kereshetsz használtan, nézheted őket gépről, kölcsönözhet könyvtárból stb. Újonnan egy könyv 15000-40000 forint.

Én nem szeretek gépről tanulni, nekem mindem jegyzet, kidolgozás ki van nyomtatva és kiemelőfilccel kiszínezem. Ki hogy tanul.

2021. jan. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!