Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Más is szenved a tanulástól?

Más is szenved a tanulástól?

Figyelt kérdés

Félreértések elkerülése végett szeretném jelezni, hogy szívesen olvasok tanulmányokat kutatásokat, amik érdekelnek és érdekesek. Voltam egyetemen pár szemesztert fizetősön de rájöttem hogy ez nem nekem való, vagyis a rendszer nem. Egyébként érdeklődő vagyok de nem tudok időre kiolvasni unalmas száraz szerzők, béna agyalásait, amit elvárnak kötelezően. Nagy reményekkel vágtam neki az egyetemnek de nagy csalódás volt ráadásul több tanár szimpátia lapján osztályoz, segít. Gondoltam naivan jobban gyakorlati lesz, többet fordítunk vagy valami. De nem csak a véget nem érő magolás, stressz hogy mindent leírj órán. (ráadásul a lányok itt is átnéztek rajtam.)

Most a második okj-ét csinálom még lehet, de egyszerűen unom a magolást, gyakorlaton teljesen máshogy van minden, meg gyakorlaton sokkal jobban megértettem mindent. Bár min a 2x megkaptam hogy a tanítóimtól hogy az okj nem ér semmit.


Nagyon idemotivált vagyok idegesít, hogy a magyar oktatás iylen béna, hogy csak magolásból áll az egész. Régen még egyetemre jártam volt hogy alig aludtam. Normális ez? Szerintem nem. Olyanoknak van az egész kitalálva akiknek szivacs úgymond az agya, hogy egyből mindent megjegyez, mikor erre rájöttem, akkor ment el végleg a kedvem az egésztől, mert én nem így működök.


Egyébként sokat olvasok mindenfélét, csak dokut nézek, de ennyi. Nyomás alatt frusztrált leszek, ha kialvatlan vagyok magamat is nehéz elviselni és enyhe deperszonalizáció is van nálam. :/


Bárhogy küzdök nehezen megy a tanulás!



2021. jan. 31. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Pedig, ha valami végzettséget szeretnel, amivel később jól fizető munkahelyet tudsz szerezni, akkor muszáj tanulni. Nekem sem tetszett minden a szakomon, számomra sok felesleges tárgy volt, de össze kellett szorítani a fogamat ahhoz, hogy most azt dolgozhassam, amit szeretek. Egyébként nem kell mindenkinek egyetemre menni, egy jó szakmán nem gondolkoztal? Ha ügyes vagy, halálra keresheted magad, nagy hiány van a jó szakemberekből. Férfiként én azt tanultam volna, de no vagyok. 🙂
2021. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak.

Az egyetemen a "pofára osztályozást" én is tapasztaltam, de engem úgy érzem a tanáraim mindig kedveltek és pozitívan álltak hozzám.


Kérlek mondd el nekem, hogyan zajlik nálad a deperszonalizáció? Nem tudom elképzelni.

2021. jan. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Motiváció egy izgalmas kutatási terület. Na ehhez nem ért a magyar oktatás az biztos.
2021. jún. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!