Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vagyok benne biztos hogy...

Nem vagyok benne biztos hogy jó állásom lesz-e a diplomámmal, és ez néha teljesen elveszi a kedvemet a tanulástól és nincs motivációm. Tudnátok tanácsokat adni, hogyan lendüljek túl ezeken a mélypontokon? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Földrajzot tanulok, később geoinformatikával (térinformatikával) szeretnék foglalkozni. Néhol azt olvasom hogy keresik az ilyen diplomásokat, máshol azt hogy alig, stb... Egy szóval nem tudok eldönteni hogy most érdemes-e ezt csinálnom, vagy hagyjam-e a fenébe, mert úgysem megyek vele semmire. Ez a szakma egyébként érdekel, bár még nagy mélységekben nem merültem el benne. Néha azon is gondolkozom hogy jobban jártam volna-e valami informatikai pályával. Nem hiszem hogy ott bírtam volna a nehéz matekot, programozást. (bár gimiben szerettem a matekot, de csak közép érettségit tettem belőle, infón meg alap elvárás az emelt...)


Egy szó mint száz, ez a sok vacilálás eltereli a figyelmem a tanulásról. Most is tanulnom kéne, mert nemsokára itt a vizsgaidőszak, de helyette itt gyötröm magam, hogy mi lesz a jövőben és hogy biztosan jól döntöttem-e. Hála az égnek az anyagi biztonságom jelenleg megvan, de nem akarok 5 év múlva még munka nélkül a szüleim hátán élni.



2015. nov. 5. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:

De mért nem kérdezed meg ezt az egyetemen? Akik ezt tanítják biztos tudnának neked valamit mondani, itt meg nem biztos, hogy megfelelő információt kapsz.

Pl én is csak azért keveredtem a kérdésedhez, mert a földrajz bevan jelölve kulcsszónak, de csak azért mert emelt érettségizni fogok belőle.

Egy csak egy példa, szóval észrevettem hogy sok olyan választ adnak ami csak ilyen hírből kapott.


A kérdésre válaszolva,van egy geoinformatikus ismerős aki nem keres rosszul egy múzeumnál dolgozik, és elég sok állásajánlat közül tudna válogatni. Azt mondja hogy a geoinformatikára nagyon szükség van és nem nagyon maradnak munkanélkül,külföldön is elhelyezkedhetnek nagyon jó pénzért.

2015. nov. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ! azt megkérdezhetem esetleg, hol végzett?
2015. nov. 5. 20:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyenekkel ne foglalkozz, hogy mi lesz 5 év múlva. A földrajzot választottad, tehát döntöttél. Engedd el, a mi lett volna, ha gondolatokat.

Élj a jelenben! Jár a lehetőségek után, tedd meg, amit csak tudsz. Ha még sem lenne munkád, magadat nem okolhatod, mert minden utat bejártál, amit csak lehet. De ehhez , tényleg járj be minden utat.

2015. nov. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A debreceni egyetemen
2015. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Másol tanultam, de nekem van térinformatikai végzettségem. Állást kapni lehet vele, csak nem olyan jót. Meg fogsz tudni élni, de szerintem ezt a területet csak tanulni volt jó. Csinálni, úgy hogy földrajzosból/földmérőből végzed rohadt unalmas. Azok kapják ezzel a jó munkát, akik eltén infót tanultak aztán msc-n ezt válaszották. (Kivéve ha jól megtanultál ott programozni, nem úgy mint mi...)


Ne gyötörd magad, hanem csináld és tanulj programozni különben szart sem ér ez a terület. (vagy ha digitalizálni/lézer szkennelni akarsz, amit kb egy majom is meg tud csinálni, akkor nem szóltam)

2015. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tegyük föl tudok jól programozni. Akkor is egy infóst előbb vesznek fel mert a papír számít, nem a valós tudás többnyire. Egyébként szegeden a geoinfosoknak is van programozás , Msc-n legalábbis biztosan, Bsc-n nem tudom.
2015. nov. 9. 22:05
 7/10 A kérdező kommentje:
Te hol végeztél, ha szabad kérdeznem?
2015. nov. 9. 22:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Én bme és inkább földmérőként dolgozom, ha kategorizálni akarunk. Térinfóban volt csoporttársak vannak. Munkája lett mindenkinek tényleg, a fizu sem olyan gáz, csak mégis csalódott picit a többség, mert többre számítottak és ezt főleg nem pénzben kell érteni.

Persze van ellenpélda is. Páran bejutottak picit jobb helyre. Az a vicc, hogy főleg az állami helyekről hallottam, hogy nem halál unalmasak. Elvileg a BKK-nál minőségi munka folyik (legalábbis ezen a szinten) Sokat ott sem fizetnek, de oda úgy hallottam, hogy szeretnek bejárni.

2015. nov. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Most az hogy unalmas, az realtív. Lehet hogy más ember azt is szívesen csinálja. Egyébként az átlagember Magyarországon örül, ha jól megél a munkájából.A biztos munkahely már hatalmas érték, én már annak is örülnék
2015. nov. 10. 14:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, kár, hogy nem tudtam segíteni és bocsi, ha csak szarabbul érzed tőle magad. Talán kérdezz felsőbb éveseket, hogy mi lett az ismerőseikkel. Ne csak a pénzt kérdezd, mert nem az a szar ebben, amiatt én sem hagynám el a pályát.


Meglepne ha nem kapnál munkát, mert mi mind kaptunk, de ugye ki tudja 5 évre előre :)

2015. nov. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!