Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OE-NIK mérnökinfó vagy PE-MIK...

OE-NIK mérnökinfó vagy PE-MIK proginfó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne hogy melyik lenne előnyösebb választás?

Mind kettő egyetem kb. hasonló távolságra van, csak is kollégium jöhet szóba ezért.

Jókat írnak mindkettőről, elég színvonalasnak tűnnek viszont nehéz a döntés éppen ezért. Elsősorban a programozás területén akarok elhelyezkedni később.

A szempont ezért az hogy megfelelő alapokat szeretnék kapni, de azért még se legyen annyira nehéz hogy ne lehessen elvégezni.


Sok helyen olvastam hogy elvárt a szakmai tapasztalat, ez például vidéken(mint Veszprém)mennyire kivitelezhető?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 1. 10:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Programozni mindkét helyen meg lehet tanulni szerintem. Én OE-NIK-re járok, és nagyon szeretem. Eddig csak egy féléven vagyok túl. Szerintem nem volt vészesen nehéz, de azért sokat kellett tanulni. Viszont ami nagyon tetszik, hogy itt tényleg úgy érzem, hogy a tanárok nagy része mindent megtesz, hogy meg tudd tanulni az anyagot, csak rajtad múlik, hogy mennyire sikerül. (És ez nem sok egyetemen van így, ahogy az ismerőseimtől hallom.) Rengeteg segítő anyagot, videót, önellenőrző tesztet, jó minőségű és érthető ppt-t töltenek fel az e-learning oldalra, így nincs az, hogy ha nem jegyzetelek előadáson, akkor nincs miből tanulnom. Én is gondolkodtam a PE-MIK-en (én mérnökinfón). Végül azért lett az OE, mert ahonnan lakom onnan Bp-re sokkal jobb a közlekedés, sok barátom ment szintén OE-ra, és mert úgy voltam vele, hogy ha már az IT állások nagy része úgyis Budapesten van, és ezáltal előbb-utóbb valószínűleg úgyis ott kötnék ki, miért ne menjek oda most.


A kollégiumról annyit, hogy ha ott szeretnél lakni, ahhoz elég sok papírt kell összeszedned minden évben, ha szoc. ösztöndíjat is akarsz akkor minden félévben (szülők munkáltatójától keresetigazolás, nav-tól jövedelemigazolás, igazolás arról hogy kikkel élsz együtt, ha van tesód akkor tőle iskolalátogatási igazolás, ha valakinek van valami betegsége akkor még sok másik papír, ha nem a szüleiddel élsz akkor meg még bonyolultabb). Ha az OE mellett döntesz, akkor nyáron már érdemes elkezdeni összegyűjteni ezeket, mert a szoctám pályázati időszak elég rövid és van olyan papír amit több napig tart míg kiállítanak. A szoctám időszak augusztus elején van gólyáknak, és 3 hónapnál nem régebbi papírokat fogadnak el. Hogy neked milyen papírok kellenek, azt megtalálod az OE szoctám oldalon a segédletben. PE-n kicsit ez könnyebb úgy tudom, például a gólyáknak alanyi jogon jár a kollégiumi elhelyezés (bár OE-n is egyszerűbb bekerülni gólyaként, mert van egy fix gólya létszám minden koleszben).


Egyébként én azt ajánlom, hogy nézd meg a két képzés mintatantervét, meg hogy milyen specializációk vannak, és válaszd ki, hogy neked melyik a szimpatikusabb. Annyira rosszul egyikkel sem jársz szerintem. Én úgy tudom, hogy a proginfo alapvetően matekosabb, amibe bele sem akarok gondolni, nekem már az is túl sok, ami itt van :D

2021. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!