Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme arról álmodozni,...

Van értelme arról álmodozni, hogy bányász legyek? Az egész olyan elérhetetlennek tűnik, menjek inkább kőművesnek? 22/F

Figyelt kérdés

Van egy piacképtelen diplomám, amivel nem tudok megélni, ezért eldöntöttem, hogy szakmát fogok tanulni, amivel jól lehet keresni. A bányászat ami megtetszett, de már nincsenek bányák Magyarországon, szóval külföldre mehetnék. De nem tudom hogy lehetne elindulni ezen az úton.

Vagy elmehetnék estire kőművesnek, azzal egyszerűbb lenne munkát találni.



2021. febr. 1. 20:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Ezen a szakon van bánya és geotechnikai mérnök specializáció. Külföldön van elhelyezkedési lehetőség, ha talpraesett vagy és tényleg ezt szeretnéd (de akkor tényleg oda kell tenned magad és változtatni a "várok, hogy a sült galamb a számba repüljön hozzáálláson". Ezt mindenfajta pejoratív töltet és rosszindulat nélkül írom. Ezzel el tudsz indulni az általad áhított úton, de csak ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy ezt akarod csinálni.

Ha már elvegeztél egy büfészakot, akkor valószínűleg nem vagy teljesen retardalt, millió olyan szakma van, amit ugyanúgy ki tudsz tanulni és nem jár akkora fizikai megterheléssel, mint a kőműves szakma. Menj el dolgozni segédmunkásként két hetet 12 órában és garantálom, hogy meggondolod magad.

Személy szerint, ha én kétkezi, jól fizető szakmára vágynék akkor villanyszerelőnek tanulnék, viszont azt, hogy Téged mi érdekel, csak Te tudhatod. Sikeres döntést kívánok!

2021. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Vájárnak nem lehet tanulni valahol?

Egyetlen iskolát találtam, Komlóban ahol bányaipari technikusnak képeznek, de az egy 5 éves szakgimnáziumi képzés, nekem lassan 23 évesen már felnőttképzés kéne.

A kőműves szakma sokkal közelebb áll hozzám, mint a villanyszerelés.

2021. febr. 2. 18:30
 13/16 A kérdező kommentje:

"és nem jár akkora fizikai megterheléssel, mint a kőműves szakma. Menj el dolgozni segédmunkásként két hetet 12 órában és garantálom, hogy meggondolod magad."


A bányászat kevésbé megterhelő lenne fizikailag, mint az építőipar? Azért ezt nem hiszem

2021. febr. 2. 18:34
 14/16 anonim ***** válasza:
62%
Igazad van kérdező. Azt javaslom kerüljük a mellébeszélést, iratkozz be kőműves szakiskolába.
2021. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Fizikai munkát akarok. Az egyetemnek semmi értelmét nem látom, mi értelme 4 évig szívni egy egyetemen, ha egy szakmunkás még jobban is keres?
2021. febr. 3. 13:49
 16/16 anonim ***** válasza:
Már lehet nem aktuális, de a legtöbb céghez mindegy milyen diplomád van, csak legyen. Értékesítőként ismerősöm dolgozik egy multinál, ott dolgoznak vele tanárok, diplomás katonák stb. Van, amelyikük rendesen 1 millió felett keres nettóban. Inkább ezt próbálnám meg, mint a bányát...
2022. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!