Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát érdemes tanulni...

Milyen szakmát érdemes tanulnia egy 22 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Pár adat rólam: Miskolcon élek, amit nem szívesen dolgoznék: informatika, pénzügy, irodai adminisztratív munka.


Mit tanácsolnátok? Mihez kezdjek magammal?


2021. febr. 2. 09:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

Oké, hogy mit nem akarsz, de mit akarsz?

Nem akarsz gépen dolgozni, az eddig rendben van, keress olyat ahol nem kell. Elmehetsz gyárba is. Ami vizsgát most minden 2. nő megcsinál az a műkörmös meg sminkes.

2021. febr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én magam sem tudom mit dolgoznék szívesen :( Műkörmös, sminkeshez nagy ügyfélkör kell, nem akarok jópofizni
2021. febr. 2. 09:19
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Semmit hagyd a ge*cibe xd
2021. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
dehogy hagyom, férjem jól keres de kellemetlen, hogy én azt se tudom mit csináljak
2021. febr. 2. 09:26
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Azt esetleg tudod, hogy egyetemre akarsz-e menni?

Amúgy meg kb bármi lehetsz. Gépészmérnöktől egészen a divattervezőig(bár, hogy ők hol dolgoznak...) Tehát óriási a választék.

Nem tudom megmondani, hogy konkrétan te mi legyél. Ha még a barátnőm lennél azt mondanám viccesen, hogy a feleségem, de itt az se játszik:D


Rágd át. Mivel a jelentkezés már ha jól tudom lezárult. 22 éves vagy az érettségid megvan. Valószínűleg dolgozol vagy egyetemet végeztél ellenben nem kérdeznéd ezt. Következő félévek szeptemberben kezdődnek addig meg átrágod.

Az jó kiindulás, hogy mi nem akarsz lenni, de szűkítsd azzal, hogy mi az amivel elvagy. Én pl tudom, hogy nem akarok jópofizni, ahogy te se viszont engem nem zavar az irodai/ülős munka így a gép elé már betudok kerülni ami manapság elég nagy teret ad.

Azt a baj, hogy a legtöbb nem gép előtt ülős munka jópofiságra épül. Személyi edző is ilyen és oda is ismeretség kell. Legyél cukrász, ha szeretsz sütni és az vihető otthon is. Amúgy most több ötlet nem ugrik be.

2021. febr. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szívesen mennék egyetemre de nincs olyan szak amit szívesen tanulnék, vagy érne valamit. Ezek vannak:


Műszaki Földtudományi Kar

Földrajz -nem

Környezetmérnöki -nem

Műszaki földtudományi (angol nyelven is) -nem

Műszaki Anyagtudományi Kar

Anyagmérnöki (angol nyelven is) - nem

Vegyészmérnök - nem

Gépészmérnöki és Informatikai Kar

Energetikai mérnöki - nem

Gazdaságinformatikus - nem

Gépészmérnöki - nem

Ipari termék- és formatervező mérnöki - nem

Járműmérnöki - nem

Logisztikai mérnöki - nem

Mechatronikai mérnöki - nem

Mérnökinformatikus - nem

Műszaki menedzser - talán, de csak mert azt hallottam, hogy könnyű

Programtervező informatikus - nem

Üzemmérnök-informatikus - nem

Villamosmérnöki - nem

Állam- és Jogtudományi Kar

Igazgatásszervező - nem

Igazságügyi igazgatási - nem

Közigazgatás-szervező - nem

Munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási - nem

Gazdaságtudományi Kar

Emberi erőforrások - talán

Gazdálkodási és menedzsment - nem

Kereskedelem és marketing - talán

Nemzetközi gazdálkodás - nem

Pénzügy és számvitel - nem

Sport- és rekreációszervezés - nem

Turizmus-vendéglátás - talán

Bölcsészettudományi Kar

Anglisztika talán de nem mennék sokra vele

Germanisztika - nem

Gyógypedagógia - nem

Kulturális antropológia - nem

Kulturális antropológia (kifutó képzés) - nem

Magyar - nem

Nemzetközi tanulmányok - nem

Pedagógia - nem

Politológia - nem

Régészet - nem

Szabad bölcsészet - nem

Szociális munka - nem

Szociológia - nem

Történelem - nem

Egészségügyi Kar

Ápolás és betegellátás - nem

Egészségügyi gondozás és prevenció - nem

Egészségügyi szervező - nem

Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus - nem

2021. febr. 2. 09:43
 7/23 anonim ***** válasza:
A műszaki menedzser egyáltalán nem könnyű szak, ez tévhit. Nem egy orvosi,de van bőven matek, fizika, ami nem könnyű.
2021. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
pedagógia bsc tetszik eddig
2021. febr. 2. 09:53
 9/23 A kérdező kommentje:
de az meg keveset keres :(
2021. febr. 2. 10:04
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

Annyira nem nehéz a műszaki menedzser, de nem is egy turizmus.

Amúgy én sosem tudtam mit csinálnak sokan turizmus szakkal, mert a legtöbb aki ott végez kb recepciósként dolgozik.

Pedagógia, ha szeretsz tanítani és szereted a gyerekeket akkor jó. Viszont a mai gyerekektől a jövőbeliek rosszabbak lesznek ez tuti.


Nem feltétlenül kell egyetemben gondolkodni, szakmát is tanulhatsz ha akarsz. Szóval itt már tényleg te döntesz.

Azt pedig érdemes átgondolni, hogy te gyógyszerész akarsz lenni pl, akkor oda kémia kell. Műszaki menedzserhez fizika, matek és műszaki rajz amivel az első félévben kiszórják az embereket. Tehát érdemes belegondolni, hogy mi menne és mi nem... vagy mennyit vagy hajlandó szenvedni azért hogy meglegyen.

2021. febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!