Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát érdemes tanulni...

Milyen szakmát érdemes tanulnia egy 22 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Pár adat rólam: Miskolcon élek, amit nem szívesen dolgoznék: informatika, pénzügy, irodai adminisztratív munka.


Mit tanácsolnátok? Mihez kezdjek magammal?


2021. febr. 2. 09:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
68%
Utolsóhoz: vagy gazdálkodás és menedzsment szak
2021. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
49%
Mintha én írtam volna a kérdést. Nem sokára betöltöm a 22-t, egyetemre járok és igazából csak azért csinálom, mert nincsen jobb ötletem... Nem szeretem annyira és nincs is vele semmi konkrét célom, ráadásul nem is egy piacképes szakról van szó. Fogalmam nincsen, hogy mit szeretnék kezdeni magammal, mit élveznék, mi érdekelne, mi állna hozzám közel, mi menne jól stb. Fogalmam nincsen és az a szomorú, hogy ötletem sincsen, hogy mégis mi alapján vagy hogyan találhatnám meg a nekem való munkát, képzést. Azt tudom, hogy szeretnék valamit tanulni és szeretnék valami végzettséget szerezni, lehetőségem is van rá (támogatnak a szülők, jó tanuló voltam mindig, nyelveket beszélek) és mégis teljesen tehetetlennek érzem magam. Húszmilliószor átolvastam már a felvi.hu-t, egyetemek oldalait, OKJ-s képzéseket stb., de soha nem találtam olyat, amit egyértelműen el szeretnék végezni és azt sem tudom, hogy mivel szeretnék majd foglalkozni a jövőben. Mindig mindenki azt mondta, hogy menjek el dolgozni és úgy majd tapasztalatot szerezhetek, több információt gyűjthetek, kipróbálhatom magam stb., de ezt soha nem értettem... el tudok menni eladónak, raktárosnak, árufeltöltőnek és hasonlók, de ebből pont nem fogok ráébredni semmire sem. Arra nincsen lehetőség, hogy "valós" szakmákba komolyabban bepillantást nyerhessen az ember vagy akár ki is próbálhassa magát benne. Úgyhogy elég erősen aggódom, hogy mi lesz így, mert teljesen meg vagyok lőve és nincsen semmi jövőképem. Ráadásul én is mindenkitől max. azt kapom, hogy menjek el gyárba vagy vagy közmunkára....
2021. febr. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Szívemből szóltál :)
2021. febr. 2. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!