Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME vagy BGE (nemzetközi...

BME vagy BGE (nemzetközi gazdálkodás)?

Figyelt kérdés

Jelenleg passzív féléves hallgató vagyok egy másik egyetemen, és szeretnék szakot váltani. Kinek mi a véleménye a nemzetközi gazdálkodásról, illetve melyik egyetemen ajánlaná jobban? Annak is nagyon örülnék, ha olyasvalaki (is) tudna válaszoni aki esetleg ott tanul vagy tanult. Ha valakinek kényelmesebb akkor írhat privátban is.


Előre is köszönöm a segítséget!



2021. febr. 2. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a BGE-n végeztem az NG-t, egy nagyon jó barátom velem párhuzamosan a BME-n.


Ami a legelső, és legfontosabb, hogy a BME sokkal jobb helyen van, mint a Külker, ahol az NG van. Én már csak ezért is elgondolkodnék a BME-n.


Az oktatás kb hasonló volt, náluk a vállgazd, ami egy nehezebb, jobb tárgy, 2 féléves, nálunk csak egy, cserébe a különböző nemzetközi tranzakciókról szóló tárgyak, amik a jogi, pénzügyi és logisztikai háttérét tanítják az ilyen ügyleteknek, messze jobb. A stat nálunk részletesebb volt, nekik az operációkutatást vették (jóval) komolyabban, matekból érdekes módon kb ugyan azt tanultuk. Szerintem kb egyenrangú a két képzés.


Nem bántam meg a BGE-t, nagyon jól kijöttem belőle, sok lehetőség megnyílt,de így utólag a szakkollégiumi rendszer miatt rágyúrnék a Corvinusra, az ott hatalmas érték.


Az ng nem rossz szak, sok fele lehet menni, szeretik a munkahelyek, nekem nagyon jó kezdőfizum lett vele.

2021. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, sokat segített a döntésemben. :)
2021. febr. 26. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!