Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen érdeklődéssel milyen...

Ilyen érdeklődéssel milyen szakok jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés

Ha kifejezetten az emberi szervezet, emberi test, betegségek, kezelések, iránt érdeklődöm, milyen szakon tanulhatnék ilyet? Mármint olyan szakon, ami csak ezzel foglalkozik.

A legegyértelműbb az orvosi lenne, de ezen kívül van más lehetőség? Nem feltétlenül olyanokat szeretnék tanulni, hogy hogy kell beadni egy injekciót vagy hogy kell megműteni valakit, hanem akár elméleti szinten, hogy hogyan működik az emberi szervezet, melyik gyógyszerre hogyan reagál, a még gyógyíthatatlan betegségeket hogy lehet gyógyítani. Valami ilyesmi érdekelne.


Az orvosi evidens lenne, de azon kívül mi van még? Sajnos az több okból sem jöhet szóba nálam. Tudom, hogy biológia szakon is szó esik erről, elméleti szinten, de ott meg igazából a növénytan és állattan az, ami hidegen hagy.


Biztos jönnének olyan válaszok, hogy ilyenekről nincs értelme elméleti szinten tanulni, de szerintem van. Egyrészt azért, mert érdekel és már azért megérné nekem. Másrészt pedig nagyon szívesen lennék kutató ilyen témában, ezt nagyon is el tudnám képzelni magamnak mint olyan pályát, amit éveken át csinálok és a személyiségemhez is illene.



2021. febr. 3. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerész
2021. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi első fele pont erről az elméleti részről szól, nyilván ott a legátfogóbb. Utána pedig nem törvényszerű, hogy elkezdj rezidenskedni, phd-zni is lehet.

A biológia szakot én is hanyagolnám. Az eleje nagyon növény-állattan, és nehéz is, valószínűleg elvenné a kedved az egésztől.

2021. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi és a gyógyszerész. Más nem hiszem, hogy jó lenne ilyen területre. De én biztosan az orvosit választanám, és elmennék kutatónak.

Minden egyetemen vannak olyan tantárgyak, amiket sosem fogsz használni/nem fog érdekelni, akárhova mész. És ez áll a legközelebb ahhoz, amit szeretnél.

2021. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Mentőtiszt


Az keményebb mint az orvosi.

2021. febr. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!