Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van ez kb minden valamil...

Miért van ez kb minden valamilyen egyetemi szakkal kapcsolatos kérdésnél?

Figyelt kérdés

Valaki tuti beírja:

a) ezzel nem lehet elhelyezkedni

b) büfészak, meki



#egyetem #szak #idegesítőemberek
2021. febr. 3. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Büfészak, Meki.
2021. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:D
2021. febr. 3. 16:17
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Mérnöki szakról szóló kérdésnél nem látom ezeket :D
2021. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Mert mindenkinek más a kevésbé fontos "aljamunka" :D
2021. febr. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert mások a tapasztalatok, vélemények. Sajnos ezek az egymondatos, fekete-fehér szélsőséges vélemények nem segítenek a felvételizőknek, ennyi erővel mondjuk kb kár kommentelni.
2021. febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Azért, mert leginkább olyanok szólalnak meg, akik tévhitekben és romantikus elképzelésekben gondolkodnak, de fogalmuk sincs az adott szakma valóságáról. Nagyon sokszor eleve rossz szempontok szerint értékelnek. Például csakis azt lesik, hogy (szerintük) mennyit lehet majd keresni egy adott szakmában, de azon nem gondolkodnak el, hogy ezt reálisan el is lehet-e érni, illetve mennyi idő alatt, mennyi erőfeszítéssel.


Tipikusan ilyen az összes IT szakma. Mindenki veri a nyálát, hogy húúú azzal mennyi temérdek pénz jön majd össze, csak seggelj sok-sok évig és tuti jó lesz! Hát, pont nem. Százból egy embernek jön össze az, amit ők elképzelnek. Nem véletlenül van krónikus szakemberhiány, pedig ontják az egyetemek a frissen végzett programozókat.

2021. febr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Én mérnökinfon végzem. Amikor állást kerestem még csak önéletrajzot se kellett beadadni. A cég keresett. :)
2021. febr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más tapasztalatai vannak. (Egyetemi ismerőseim, szaktársam és az én tapasztalatom írom le.)

Például, tanári szaknál vagy a tervezőgrafikusoknál van olyan, hogy bár kereset szakma, de nincs megfizetve. A tervezőgrafosoknál pedig úgy mond "tömeg" szakma. ( Kb. minden félévben jön az egyetemre 20-30 jelentkező rá)

És, ott van a mérnök, informatikus, ezzel a szakmával jól keres az ember, keresett szakma.

Én média szakon vagyok. Tehát, majd mehetnék TV-hez, újsághoz, stb dolgozni. De, sok ismerősömtől hallani, akik szintén ezzel a szakmával foglalkoznak, hogy alig lehet el helyezkedni. Az ismerősöm csak úgy tüdőt munkát találni az RTL-nél hogy a szülei ott dolgoznak, de viszont annyira nem szabad a hétvégéjük. A másik jó ismerősöm testvére a TV2-nél dolgozott (vagyis csak akart) mint operatőr. 1 évig csak kávét, szendvicseket hozzatak vele, mondván hogy "tapasztalatlan".

Minden szak más. Szerintem, ezeknél a kérdéseknél, amire vonatkozik is a kiírt kérdésed, csak olyanok válaszolnak, akik jártasak a szakmában vagy van tapasztalatuk vele kapcsolatban.


(helyesírási hibákért elnézést, autocorrect miatt vannak)

2021. febr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%
Kormánymédiába gyorsan ellehet helyezkedni média szakkal. Elég néhány jó Soros és Ellenzék elleni propaganda cikket beadnod referenciaként. Jobban is fizetnek, mert ugyebár az állam tolja bele a pénzt. :)
2021. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Én olyan szoft.fejlesztő céghez mentem, ami ugyancsak "kormány közeli" folyamatosan nyerik a tendereket így dől a lové befelé - ezért a fejlesztők sem a megszokott fizetéseket kapják. Szóval igazából ki érdekel, hogy most kormánynak dolgozol be vagy másnak, hogyha Te megkapod a jó fizetést. :)
2021. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!