Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt érettségi hogyan zajlik...

Emelt érettségi hogyan zajlik nem tanulói jogviszonyban álló fiataloknak?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat kérnék a szóbeli oldaláról, hogy milyenek a tanárok ezekkel a fiatalokkal szemben? 42 ezer forint 2021ben, azért van némi engedékenység,hogy azért menjen Egyetemre,ha már ennyit kifizetett.

No persze a tudás is kell egyértelmű, csak pl ha izgul és akkor nehezebben jön ki a száján a tanultak :D

Kiváncsiság némi tapasztalatokról.



2021. febr. 4. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Emelt szóbelin mindenkit olyan tanár vizsgáztat, aki még nem tanította az illetőt előtte. Én Makón a JAGban végeztem tavaly, de az emelt bioszomat a Radnótiban kellett letennem. Igaz, szóbeli pont nem volt, mert a legutolsó pillanatban lefújták. Több ismerősöm volt októberben, ugyanott. Akkor már rendesen megvolt a szóbeli tartva. Tapasztalatuk az, hogy sok esetben nem is tudják vagy nem érdekli őket , hogy ez a diák most 12.es vagy épp másodjára csinálja a vizsgát. Abban viszont egyetértenek, hogy minimálisan számít a, személyes szimpátia, hogy milyen benyomást keltesz bennük, hogy milyen hangulatban vannak. Ha mindent tudsz nyilván max. Pontot kapsz, ezek akkor lehetnek mérvadóak, ha épp egy jegynek a határán vagy.
2021. febr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, emelt szóbelin a vizsgáztatókat a legkevésbé sem érdekli hogy te még tanulsz-e illetve hogy hány éves vagy, hiszen mindenkit olyan tanárok vizsgáztatnak akik őt nem tanították. Ami számít az az hogy mennyit tudsz, illetve nyilván mint minden helyzetben, a karizmád és az első benyomás azért nyomhat a latba amikor az értékelésre kerül a sor.
2021. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igaz :D Köszönöm

írásbelin kell elérni egy jót és akkor a szóbeli hab a tortán lesz.

2021. febr. 4. 10:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk szoktam érettségiztetni, és tudod alapvetően jószándékkal ül le az ember. Ha látszik rajtad, hogy ismered az anyagot, tanultál, értelmes, tisztaszemű fiatal vagy, akkor nem lesz gond.

De gondolj arra azért teszel - valószínűleg - emelt érettségit, mert vannak céljaid, van értelmes elképzelésed az életről, tovább fogsz tanulni, és ott még legalább 100 ilyen vizsga vár majd rád.

Nem lesz semmi baj. Most az a dolgod, hogy egy rakás tudást magadba tömj... Értelmesen, természetesen. Ezáltal leszel jobb emberré.

2021. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát én eléggé értelmes emberke vagyok :D Sugárzik belőlem. Rám néznek és érzik hogy tanult vagyok.

Köszönöm a választ! :))

Mondjuk nem ettől leszünk jobb emberek :DD csak előrébb visz agyilag, vizsgás tapasztalatilag.

Szóbeli azért necces számomra, mert a képzésnél is elmaradt a covid miatt sajnos. ezzel is fejlődhettem volna,hiszen az érettségi volt az első szóbeli..arra nem készítettek fel normálisan a tanárok sajnos..így érdekesen de pozitívan adtam elő azt amit tudtam. Pozitív vagyok akkor is ha valamit nem tudok, de inkább nem jut eszembe éppen :)

2021. febr. 4. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az utolsó beszólásodban több a szmájli és az optimizmus, mint kellene. Szedd össze magad, tudd, mit akarsz és tanulj. Ne bízd el magad.

Az egyetem arról szól majd, hogy képes legyél 5 nap alatt megtanulni BÁRMIT. Kérlek ne fogda covidra, hogy egy 200 oldalas könyvből kell vizsgáznod.

2021. febr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem észre, hogy bárki bármilyen kedvezményt kapott volna, mert nem az iskolapadból esik be érettségire sőt, én az érettségin csak egy szám voltam, nem is derült ki a vizsgáztatók számára, hogy én most tulajdonképpen ki is vagyok (meg amúgy ki lennék?), ugyanarra a tudásra kíváncsiak mindenkinél. Aki abban reménykedik, hogy kedvezményt kap, mert fizetett, az csalódni fog, mert a vizsgáztató számára nem derül ki, hogy ki fizetős és ki nem.
2021. febr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én aztán nem fogtam semmit a covidra :D ....na mindegy. amiatt MARADT EL A SZÓBELI. tanulásomat nem hoztam összefüggésbe vele. Az optimistaságot nem a smiley tükrözi! Beszólni? na ezt nem is értem. Azért köszönöm.

Értelmezni kell az írást, mert ezért vannak félreírkálások! :DDD

2021. febr. 4. 12:02
 9/9 anonim ***** válasza:
nagyon sok múlik az első benyomáson, szimpátián
2021. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!