Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi Gazdálkodás szak:...

Fionaogre kérdése:

Nemzetközi Gazdálkodás szak: BGE-KKK / BME-GTK / ELTE-GTI Van jelentős különbség köztük? A tavalyi (2020) pontszámok hasonlóak voltak. Van, amelyiknek nagyobb a presztizse?(A BCE-t azért nem említem, mert ide jóval magasabb volt a ponthatár.)

Figyelt kérdés

2021. febr. 4. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
A BCE-n eddig is magas volt a ponthatár de ez sokszor csak annyira elég, hogy legyen mire nagyszájúnak lenniük. Bemagyarázzák, hogy ők okosak, mert 450 ponttal kerültek be, bezzeg ha elmennének gépész szakra kibukna a 90% uk a hatalmas eszükkel.
2021. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Ezek közül egyértelműen az ELTE-GTI, ranglistákban az van a legelőrébb.

Írta itt valaki (bár nem tudom, hogy mennyi igaz belőle), hogy az eltecon-os tanárok bele fognak olvadni a GTI-be, és ott fog tovább menni az alkalmazott közgáz.

Üzleti szakosoknak maximum mikro-makro-t fognak oktatni, de akkor is nemzetközileg elismert, külföldi PhD-vel rendelkező tanárokról beszélünk.


BME-GTK-t második helyre tenném, fogalmam sincs milyen színvonalú tanárokkal pótolták azt a rengeteg tanárt, aki átment ELTE GTI-re.


BGE-KKK-ról nem sok mindent tudok.. Lehet logisztikát tanulni, meg Viszkok Fruzsi egyik videójában dicsérte, hogy 3 órát kellett tanulni általában egy vizsgára. Hát biztos jó...

2021. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Na jó, a piszkálódáson kívül válaszolok is. A BCE-n magas ugye a ponthatár, viszont sokszor tényleg csak farokméregetésre jó. Ettől még gratula annak aki elérte. Ha maga a presztízs a kérdés, akkor olyan tekintetben, hogy sok pont kell és alapból közgáz egyetem, úgy a bce az első, viszont ELTE és BME is erősek. Amiről a második írt, hogy a BGE KKK-n 3 óra egy vizsgára, az a presztízsnek a totális lerombolása. A második írt a BME GTK ról, oda járok. Nekem bejön, viszont fogalmam sincs, hogy eddig milyen volt. Egyébként sokak szerint a presztízs az oly mindegy. Nálam a BCE,BME,ELTE azok, amik a BGE előtt vannak. Én a GTI től félnék, mert nagyon új.
2021. febr. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!