Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az egyetemi jelentkezésnél...

Az egyetemi jelentkezésnél nem tudom melyik várost írjam előrébb sorrendben, bármi meglátás?

Figyelt kérdés

A főbb dilemma az Pest és Szeged ÁOK lenne. Mindkettő nagyon jó, viszont nem tudom melyiket írjam előrébb.

Nem vagyok nagy városos, így Szeged emiatt jobban vonz (maga a város is nagyon tetszetős), illetve az ott folyó tudományos munkák is megnyertek.

Pestre is azért be tudnék illeszkedni, mert ezzel sosem volt gondom, és az sem baj, hogy ott elvileg több ember közt nehezebben lehet kitűnni, és az egyetem is hasonlóan rangos és jó képzettséget ad. Ott is folynak izgalmas kutatások, és onnan is lehetne együtt dolgozni akár még Szegeddel is. Szóval Pest is biztosan egy jó választás.

Ezek alapján Szeged lehetne a jobb választás, viszont a legnagyobb visszatartó erő, hogy eddig minden barátom, családtagom és egyéb közeli ismerősöm a Dunántúlra tehető. Az osztálytársaim és barátaim nagy része Somogy megyében vagy Pesten érdekelt főleg ráadásul a testvérem az ország észak-nyugati részén telepedett le. Így gyakorlatilag a szociális életem egészétől eltávolodva lennék Szegeden. Mint említettem a beilleszkedés nem probléma, de így kollégista gimisként is tapasztalja az ember a távolság hátrányait, és nem vagyok benne biztos, hogy megérné ezért Szeged.



2021. febr. 7. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
A sorrendet az döntse el, hogy hová van nagyobb esélyed bejutni.
2021. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét egyetem színvonalas, ha mindkét városi életet élveznéd akkor talán azt ajánlom, hogy a csaldodhoz közelebbit vaszd, utazgatás szempontjából is kedvezőbb. Ha nagyon tanácstalan vagy ne aggódj, júli 8-ig változtathatsz sorrendet! :)
2021. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
*családodhoz, *válaszd, bocsánat, gyorsan írtam.
2021. febr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ha Szeged se bejárós távolságra van, akkor mindegy.
2021. febr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeged-Budapest vonattal 2 óra 20 perc.

Hétköznap úgysem tudnál velük találkozni szerintem.

2021. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Én így, hogy megtapasztaltam a szegedi társasági életet, eszembe nem jutna Pestre jelentkezni.
2021. febr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeged párti vagyok én alapvetően nehezen illeszkedem be de itt olyan jó társaságba kerültem. Újra ezt választanám ha megint kellene.
2021. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a családod miatt ne válassz várost, inkább magad miatt, neked kell ott jól érezned magad! Elrepül az a pár év elég gyorsan, és oda menj, ahova neked személy szerint jobb. Ők is tudnak téged látogatni, és te is mehetsz hozzájuk, ha akarsz. Előttem írták, hogy Bp-Szeged vonattal 2 és fél óra, hidd el, az nem olyan sok. :) Addig is tudsz pl. tanulni a vonaton.

Ha NEKED jobban tetszene Szeged, válaszd azt, ne miattuk változtass a döntéseden!

2021. febr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Végül, hogy döntöttél?
2021. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szegedet jelöltem elsőnek :)
2021. máj. 19. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!