Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes még tanítónak tanulni?

Érdemes még tanítónak tanulni?

Figyelt kérdés
40 évesen van értelme tanítói diplomát szerezni?A felvételin ugyan olyan eljárásban részesülsz, mint a 18 évesek?
2010. aug. 16. 18:09
1 2
 1/12 anonim válasza:
70%
Szerintem egyáltalán nincs értelme ma már tanítómnak, tanárnak tanulni, mivel ugye itt Magyarországon nem keres sokt egy tanár, tanító. Sőt tanár állás is kevés van itt Magyarországon.
2010. aug. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Havi 70 000-80 000-ért szerintem nem kell diploma,annyit egy szakmunkás is kap.
2010. aug. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
ez olyan szomorú...többet kéne hogy keressen egy pedagógus...:(
2010. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Aki azt írta hogy nem érdemes az egy jó ngy hüle.


Mit gondoltok ki fogja gyermekeiteket unokáitokat tanítani ha senki nem tanul annak?


40 évesen csak azért nem vágnék bele, mert a türelmed már sokkal kisebb mint egy 30 év alattié. Ilyenkor már nehezen alkalmaszkodsz (még a most azt is mondod hogy könnyen) és nehezebben érted meg a gyerekeket, akár a kollégákat vagy a fönöködet. De föleg a gyerekeket. hiába van neked gyermeked, nagyon nagy empatikus készségdnek kell lenni, nagyon nehéz a gyerekkel, és jó tanító csak akkor lehetsz ha igazán beletudod élni az ö nehézségeikbe magadat.


amúgy felvételi ugyan olyan.

2010. aug. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Iskolában dolgozom asszisztensként, és most küldenének a főnökök.
2010. aug. 16. 18:28
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Én belevágnék. De szerintem az alkalmasságin máshogy fognak majd hozzád állni, gondolok itt a tesis részére, hogy nem annyit feladatot kell majd teljesíteni. De érdemes, bár tényleg nehéz elhelyezkedni. De ha te alapból egy iskolában dolgozol, és a kollegák küldenek, szerintem adott lenne az állásod. És ez nem kis szerencse :)
2010. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Mi az, hogy 70-80ezer? Felénk a tanárok kb 120-150ezret keresnek... [anyám tanárnő]


Amúgy szerintem érdemes :) Ha van türelmed a gyerekekhez. Tudod, elég sok rossz magaviseletű gyerek van mostanában....

2010. aug. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Tanulni mindig is érdemes ez nem kétséges nekem van egy ismerősöm aki 50 évesen jár főiskolára, mert az álommunkáját akarja megszerezni amit fiatalom nem tudott.


Ha szeretnél persze tanulhatsz tanítónak, ugyanúgy kezelnek mint egy kis suhancot(lehet jó ,lehet rossz). Szerintem szép munka, bár én középsuliban tanítok mert a kicsikkel én nem tok mit kezdeni, de ott imádok tanítani.

2010. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
jah egyébként sajna a tanárok bértábla szerint kapják a fizetést és iskolától függ a bónuszok. Szóval 95 000 nettó a kezdő fizetés (évenként csekély mértékben növekszik) és iskola válasz hogy mennyi kiegészítőt ad pl: könyv vásárlási támogatást, kajajegyet, pluszórákért, plusz munkákért, osztályvezetését, munkaközösség vezetésért stb....
2010. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem akarom elrontani az álmaidat, de szerinted felvennének egy 40 fölötti pályakezdő tanárt valahova is?

Huszonévesek sem tudnak elhelyezkedni pályakezdőként....

2010. aug. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!