Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire éri meg kriminológiát...

Mennyire éri meg kriminológiát tanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nagyon vonz ez az egész, nem csak hirtelen fellángolásból, vagy mert néztem egy filmet és kedvet kaptam, gyerek korom óta érdekelnek a bűntények és az azok mögött álló bűnözők. Sokáig rendőr akartam lenni de pár éve elkezdett foglalkoztatni a pszichológia-az emberek viselkedése, hogy ki mit miért csinál. Utána olvastam ezeknek és rájottem hogy nagyon szívesen lennék kriminológus vagy kriminál pszichológus. Csak abban bizonytalanodtam el, hogy meg tudnék e belőle élni-végezhetnék e olyan munkát amit szeretnék, nem pedig valamilyen irodai melót. Szerintetek megéri oda mennem? Vagy ha esetleg van valaki aki elvezgezte a szakot, azt nagyon szívesen meghallgatom h hogyan tudott vele elhelyezkedni stb.

2021. febr. 10. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Kriminálpszichológus képzés mint olyan, sajnos nincsen magyarországon.

Le tudod tenni először a Pszichológia Ba-t, majd a mestert, és külföldön tudsz tovább tanulni mint kriminálpszichológus, ami hozzánk közel van és magas színvonalú az oktatás, az Liverpool.

Kriminológia szak létezik, viszont az teljesen más megközelítésből tanítja a dolgokat.

Magyarországon egyébként nehéz is elhelyezkedni kriminálpszichológusként, lehetsz vele börtönpszichológus, illetve egy ici pici százaléka az embereknek elhelyezkedhet a rendőrségnél profilozóként,de erre kicsi az esély. Ez mindkettő állami szektor, egy börtönpszichológus kétlem hogy sokat keresne (bár kétségkívül nagyon izgalmas munka), a profilózókról nem nagyon találni infókat, szóval azt nemtudom.

2021. febr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azta na ezt például nem is tudtam

Viszont azt sajnos gondoltam hogy nehéz vele az elhelyezkedés:(

A profilozás is érdekelne, de azt tudom h Magyarországon nem lehet tanulni. És nem is igazán lehet vele elhelyezkedni. Ugyhogy beigazolodott a félelmem.

Nagyon szépen köszönöm az infókat válaszoló!!

2021. febr. 11. 22:09
 3/3 anonim ***** válasza:
39%
Azért a kriminológiát az ELTÉ-n kB lefedi azt amit szeretnél tanulni. Mesterszak, tehát előtte el kell végezni egy alapszakon, amit elfogadnak hozzá, Pl pszichológia, szociológia, talán a shociálpedagógiát és a szociális munkát is elfogadják. Ha ez az álmod és nagyon érdekel, akkor miért ne. KB mindenkit le akarnak beszélni minden szakról ami nem mérnök vagy orvos vagy gazdasági.
2021. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!