Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire van ma esélye egy humános...

Mire van ma esélye egy humános embernek? Milyen szakkal lehet elérni valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végzős gimnazista vagyok, már kiválasztottam négy szakot: nemzetközi tanulmányok, szociálpedagógia,igazságyügyi igazgatási és közösségszervezés. Tudom, lehet jönni a büfészakkal, de 100%-ban humános vagyok. Így gazdasági szak szóba sem jöhetne, valamit az anyagi helyzetem is behatárolt, így például ami jobban érdekelne esetleg (pszichológia, vagy andragógia) azokra nem is tudok jelentkezni, mert vidéki vagyok.

Mesterképzést szeretnék mindenképp csinálni, utána jöhet esetleg szakirányú továbbképzés is.. Nyelvekből jó vagyok, angolt és németet középszinten beszélem, amit szeretnék fejleszteni, és legalább még egy nyelvet megtanulni beszédszinten.

Leginkább az érdekelne, hogy melyik szak az, amire tudok építeni olyan mesterszakot, amivel tudok is valamit kezdeni, akár nemzetközileg.

Köszi a válaszokat.



2021. febr. 12. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Nem jól kötelíted meg. Kiválasztottál pár hangzó szakot úgy, hogy fogalmad sincs, mit lehetne vele kezdeni...

Fordítsd meg!

Mivel szeretnél foglalkozni? Nem kell pontosan, de nagyjából határold be, utána ahhoz keress olyan szakot, ami ahhoz is megfelelő, plusz ad egy kicsit szélesebb perspektívát.

2021. febr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg pszichológia van vidéken is.
2021. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
A "vidékiség" miben akadályoz meg, hogy nem tudsz pszichológiát jelölni például?
2021. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
1-es Ezzel csak az a baj, hogy egy gimnazistának még nincsen annyi rálátása a világra, hogy ezt biztonsággal el tudja dönteni. Nincsen semmi tapasztalata, soha életében nem dolgozott még egy percet se (max. diákmunkán mint pl. gyümölcsszedés, címerezés, árufeltöltés és társai), csak a saját környezetéből (szülők, rokonok, ismerősök stb.) és a médiából tud tájékozódni, kipróbálnia magát pedig esélye sincsen.
2021. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

#4. Valóban. De internete van, onnan is tud tájékozódni, ezért is írtam azt, hogy nagyjából behatárolni. És akkor nem fut bele abba, hogy elvégez egy jól hangzó szakot, az alapján, hogy mik a felvételi tárgyak, aztán nem megy vele semmire. Vagy kiderül, amire megy, az nem jön be neki.

Orvosira is azért megy valaki, mert orvos akár lenni, és nem azért, mert jó biológiából, meg kémiából, és az a felvételi tárgy.

Ugyanez van a tanári számokkal is, meg a mérnöki szakokkal is, de jogász szakon is.

Akkor a többi humán szakok esetén miért nem?

2021. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
5-ös Azért mert az általad felsorolt szakok (orvosi, mérnöki, jogász, tanári) egy konkrét szakmát adnak a kezedbe és ezek mind könnyebben meghatározható, általánosságban ismert képzések, foglalkozások. Elmész például fogorvosira, ott megtanulod és elsajátítod amit egy fogorvosnak kell, majd miután végeztél a képzéssel elmész fogorvosnak. Ezzel szemben a humán szakok, de szerintem a gazdasági képzéseket is ide lehet venni, pedig nagyon nem így néznek ki. Sokkal szélesebb körben szerzel mindenféle ismereteket a képzés során, kimondottan egyikben sem merülsz el és nem leszel a szakértője, max. a specializációd és a szakmai gyakorlatod (ha van pl. humán szakokon nincsen) tud valamerre terelgetni téged, de alapvetően nem egy olyan papír lesz a kezedben, ami feljogosít téged egy konkrét munkára. A legtöbb humán és gazdasági esetében elmondható, hogy nincsen egy egyenes út a végzettek számára, hogy pl. te x szakon végeztél és akkor ide vesznek fel dolgozni, ezzel tudsz majd foglalkozni, mert te ehhez értesz. Persze, vannak kapcsolódó területek, de közel sem annyira egyszerű ez mint az általad is felsorolt területeken és éppen emiatt az ember nem tudja olyan egyszerűen felmérni, hogy mivel is foglalkoznak az adott szakon végzettek, milyen lehetőségei lehetnek az egyetem után stb.
2021. febr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!