Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van korhoz kötve az...

Miért van korhoz kötve az érettségi utáni képzések?

Figyelt kérdés

Nicns még szakmám de 25 elmúltam és tudtommal 18 éves kor után mindenki felnőttnek nagykorúnak számít de mi az hogy aki elmúlt 25 már nem végezhet el nappalin érettségi utáni képzést és estin nem is indul.

Itt van leírva: [link]


A 2011. évi CXC. törvény (a nemzeti köznevelésről) 60.§ (2) és (7) alapján nappali tagozaton csak az kezdheti meg tanulmányait, aki az adott évben nem tölti be a 25. életévét, vagyis – a 2021/2022. tanév esetében – 1997. január 1-jén vagy később született. A törvényből következik, hogy 14. évfolyamot abban az esetben fejezheti be nappali tagozaton, ha 2022-ban sem tölti be a 25. életévét.


2021. febr. 13. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom az allam ugy van vele hogy tessek ingyen kepezunk amig meg fogekony az agyad, de nem akarnak penzt fektetni azokba akik keson ebrednek fel. Amugy 25 ev eleg sok, azert aki addig nem dolgozik vagy nem kepzi magat az utana hova akar ugralni?
2021. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Korábban meg 21 volt aszem a korhatár azelőtt meg 23. Tehát korábban az állam úgy gondolta hogy 21 éves korig fogékony az agy de aztán gondolt egyet hogy talán mégse csal 21 éves korig? Ez hülyeség szerintem.
2021. febr. 13. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert ezek érettségihez köthető +2 éves képzések, amelyek a köznevelési törvény hatálya alá tartoznak, 25 éves korig jár a tanulói jogviszony, utána csak felnőttképzési jogviszony létesíthető, ezek pedig nem abban indulnak, ezért is van diákmatrica, családi pótlék stb.


Ha van érettségid, akkor érdemesebb OKJ-t elvégezned, az való neked.

2021. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
NEM! Ezek érettségi utáni 2 éves képzések. Nem érettségihez köthető. Az mehez akinek van érettségi bizonyítványa. Ez nem középiskola. Ez érettségi utáni képzéseket biztosító iskola.
2021. febr. 13. 15:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt már a multkor is megbeszéltük, meg az előtt is, mikor ugyan ezt a kérdést tetted fel, immáron nagyon sokadik alkalommal.


Lehet felnőttként is tanulni, rengeteg ember él ezzel a lehetőséggel, csak ő nem a gyakorin hisztiznek a saját tehetetlengésükön.

2021. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na tehát még egyszer. Ezeknek a feltétele az érettségi bizonyítvány megléte, egyfajta kiterjesztett (13. 14. évfolyam) gimnázium. Főleg azoknak jók, akiknek csak érettségiük van, de szeretnének még hozzá nappalin elvégezni egy szakmát.
2021. febr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Pontosan. Nekem erettségim van meg egy targoncas jogsi amit nem ingyenesen szereztem azert lenne jo a logisztikai ugyintezo mellé de estin nem is indítják. Ezért tettem fel a kérdést.
2021. febr. 13. 16:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Csajágaröcsögén ahol a településen egy kocsma meg egy kisbolt van, ott lehet tényleg nem indítanak. De nagyobb településeken biztos.
2021. febr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Estig is indítanak, csak nem ez az iskola. Hanem pl itt: [link]


Ráadásul úgy csak 8 hónap.

2021. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!