Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megbántad hogy nem mentél...

Megbántad hogy nem mentél érettségi után egyetemr/főiskolára hanem dolgozni mentél vagy okj-s képzésen vettél részt?

Figyelt kérdés
Én szeretnék egyetemre járni de amit ott tanulnák avval nem lehet elhelyezkedni mert egyszerüen nem kapnák érte pénzt mást viszonyt nem akarok tanulni nem akorok sok diplomát inkább dolgoznék pedig azért lenne esélyem, sok fösulira/egyetemre felvennének. Vannak itt olyanok akik évek múlva megbánták és mégis visszamentek suliba?

2012. okt. 4. 22:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
nem bántam meg. Anno annak idején amikor én voltam iskolás, még nagyon nehéz volt egyetemre bekerülni. Én mindig olyan 3-4 átlagú tanuló voltam, és ez nagyon kevés volt az egyetemhez. Így szakmunkát végeztem, és 17 éves korom óta rengetegeget dolgoztam, hogy ma sikeres ember legyek. Ma nekem van egy kis cégem, én alkalmazok pár embert, és nincs anyagi gondom.. Így visszagondolva bizony nem bántam meg.
2012. okt. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Egyáltalán nem bántam meg! Sőt! Kifejezetten örülök, hogy nem mentem anno továbbtanulni mert akkor valószínűleg nem ott tartanék ahol most.
2012. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem azért ne akarjuk lebeszélni a felsőoktatásról! :)

Engem az érettségi után sajnos nem vettek fel közgére, így elmentem egy 2 éves felsőfokú szakképzésre, ami plusz pontokat adott az egyetemre, csináltam hozzá nyelvvizsgát, az is plusz pont, illetve történelemből csináltam egy javító érettségit, szerencsére az is jó lett, megint kaptam plusz pontokat. Ismét felvételiztem és nagyon simán bekerültem az egyetemre. Nagyon boldog voltam, és elhatároztam hogy nagyon keménye fogok tanulni, a suli jól ment, mindig volt ösztöndíjam, kapta szociális támogatást, esti szociális támogatást, bérletet, tankönyvtámogatást és még a suli mellett folyamatosan dolgoztam is. Havonta átlagban 80-100 e Ft-ot tisztán el tudtam rakni diákként. A családomnak egyáltalán nem kellett segíteni, teljesen eltartottam magamat. Kijártam a sulit, lediplomáztam, és megkaptam életem legjobb munkáját, kormánytisztviselő vagyok, amihez elengedhetetlen a közgazdász diplomám. Nagyon élvezem a munkámat, és emellett egy korrekt versenyképes fizetésem van.

Összességében én egyáltalán nem bántam meg, hogy egyetemet végeztem. Sok küzdöttem, hogy bejussak, de megérte minden, mert most biztos, jó munkahelyem van.

Azt mondom a tanulásra sose sajnáld az időd és a pénzed!!!

Akinek a tudás megszerzése drága, az számoljon a tudatlansággal járó költségekkel :)

2012. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Az érettségid meg már? Mert nagyon durván nák-ozol még írásban is. Egy állásinterjún pillanatok alatt bekategorizálnak, ha nincs végzettséged, mindig az a réteg maradsz, akiről az utolsó utáni bőrt is nyúzzák. Ameddig lehetőséged van tanulj! Lehet anélkül is, csak sokkal nehezebb. Nem egyes példákra kell támaszkodni, hanem statisztikára.

Most 34 vagyok, de felvételizni fogok. Igen, megbántam hogy annak idején nem fejeztem be munka miatt a főiskolát.

2012. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
* van
2012. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát igen a nák az tényleg sok, bocsi, én szeretnék továbbtanulni de ahogyan azt írtam nem lehet evvel a végzettséggel semmit kezdeni(MKE, vagy PTE-MK-ra szeretnék jelentkezni festőművész szakra:S mindenki idiótának néz emiatt mert nem elég hogy 5 éves a képzés de az színte lehetetlen hogy elsőre felvegyenek. De most elgondolkoztam a képzőművészeti művészetelméleten is de azzal sem lehetne elhelyezkedni+az is krdés hogy egyetem mellett lehet e munkát vállalni?.
2012. okt. 5. 23:51
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

Erdekes hogy en kb. halalradolgozom magam - multkor 7 hetet dolgoztam 1 nap piheno nelkul- azert hogy egyetemre gyujtsek es megis ugy gondolom hogy nagyon keves az a kar ami miatt megeri felsooktatasban teblabolnod eveket.


Ugy erzem ez is hatalmas business lett, annyira meg nem mint nyugaton, az mar szinte szemtelenseg hogy mikbol kaphatsz ott diplomat.

De ha megnezed a kurzust tobb mint a fele hulye toltelekkredit hogy nyujtsak a kepzesi idot es meglegyen 180 kredit...

rohej.

arrol nem is beszelve, hogy a tobbsegevel csak annyit tanulsz meg hogy hogyan szolgalj ki valakit a mekiben tanultabban...

De meg mindig vannak akik azt hiszik, hogy a bufeszakokkal valtjak meg a vilagot, es nem latjak hogy rohadtul nincs a papirjukra szuksege a vilagnak, max. popsittorolni.


Szoval akkor mar inkabb egy jo szakma, nem kozmetikus, nem mukormos, fodrasz max. akkor ha nagyon ugyes vagy. Hanem amibol tenyleg HIANY VAN!

Vagy az a par egyetemi kar, ami rohadt nehez de szinten hianycikk a munkaero piacon.


Mert nem ugy kell valasztani hogy csak arra megyek ami erdekel, mert felnottkent felkopik az allad a felesleges papiroddal egyutt az utcan, hanem ugy hogy mi a hianyszakmak es AZOK kozul mi erdekel, mit csinalnal szivesen.


Ha meg csak arra vagy raizgulva hogy legyen egy diplomad... Hat nagyon remelem gyorsan kivered a fejedbol, mert minek a papir, ha nem tudsz vele elhelyezkedni...

2012. okt. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Én megbántam, hogy mentem főiskolára! Azt súlykolták belém, hogy azzal könnyebben lesz állásom, és biztos, hogy lesz... Francokat.

Kitanultam valami béna gazdasági nem is tudom mit, amivel nem megyek semmire, protekció nélkül nem lehet bekerülni sehova, annyi a hasonló jelentkező.

Nem is szeretem a pénzügyi-gazdasági területet. De nincs rendes szakmám, amivel azt csinálhtanám, amit szeretek...

Jó lett volna szakmát tanulni, abban dolgozni, és mellette később elmenni egyetemre, ha van valami ami tényleg érdekel, vagy szükséges a továbblépéshez...

De már nem tudom visszafordítani az életemet.

2012. okt. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

utolso most emiatt ne legyel mar depis.

A multat valoban nem tudod megvaltoztatni ezen felesleges is ragnod magad, de nagyon ketlem hogy a 70 es a halal kozott lenne a korod es nem tudnad elkezdeni azt csinalni amit akarsz.


Nekem is volt egy kisiklas az eletemben aztan elgondolkodtam hogy mit akarok... Hat ezt akarom! Es meg is csinalom, mert nem vagyok hajlando egy eletet ugy leelni hogy azt kelljen csinalnom amit nem akarok! Szoval szedd magad szepen ossze es add be a jelentkezest arra a szakmara amire akarod es csinald is meg! Van mar esti levelezo meg anyamkinja es hidd el nekem nagyon flexibilisek tudnak lenni az iskolak ha arrol van szo hogy jon egy uj diak, hiszen penzbol elnek, barmit meg lehet veluk dumalni, csak merj kiallni es megkerdezni!

Ne legy fatoku mert elszalasztod az eleted!

2012. okt. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Bár fatökű lennék, sokkal könnyebb lenne! Nőként nem olyan egyszerű.

Én egyébként boldogan csinálnám azt, amit nem szeretek (mert végülis vagy egy terület amit mégis szeretek benne), de egyszerűen nem tehetem, mert nincs munkalehetőség.

Amit meg szeretek, az elég sok van.. A kedvenc hobbijaim közül kellene valamit profi módon csinálni. Ahhoz el kellene végezni valami tanfolyamot vagy sulit, aztán vállalkozást nyitni, ezáltal munkahelyet teremtenék magamnak. Na de mindez hány hosszú év, mire bejön és biztos megélhetést ad? Meg akkor el is kéne adni a "termékeimet", vevőket kellene találni, én meg nem vagyok egy nagy kereskedő típus.

Azon kívül félek egy ilyenbe egyedül belevágni.

Ez is csak úgy lenne jó, ha lenne most egy munkahelyem, és mellette tanulnék mást, és építeném a sajátot. Aztán csak akkor csinálnám fő tevékenységként, ha már működik...


Ezt most nem lehet megvalósítani.

34 éves vagyok. Most egy szimpla munkaviszony kellene bármilyen cégnél. És inkább életem párjának megtalálásával meg a családalapítással kellene foglalkoznom, nem pedig kényszervállalkozással, ami lutri.

2012. okt. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!