Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nincs érettségim, viszont van...

Nincs érettségim, viszont van nyelvvizsgám és okj-s képzettségem. Lenne esélye, hogy felvegyenek a munkahelyre, ahol az elvárás az én okj-s képzésem és az angol nyelvtudás, de az érettségi is?

Figyelt kérdés

még 11-ben letettem előrehozottan az angol érettségit ha esetleg ez is számít, illetve több okj-s képzésem van mint az elvárás ha ez esetleg javítana az önéletrajzban az összképen.

(valaki biztos kérdezni fogja, ezért leírom: azért nincs érettségim, mert eddig 2-szer nekifutottam, és a történelmen buktam el mind a kétszer. nem hiszem, hogy harmadszorra lenne értelme neki kezdeni, ha középsuliban, majd pedig felnőttként esti tagozaton sem sikerült.)



2018. okt. 25. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Necces, hogy felvesznek-e. Ha lesz olyan jelentkező, akinek van, akkor esélyes. Milyen munka?

És nem mindegy: Angol érettségid van, vagy nyelvvizsgád?

2018. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

állatkerti gondozó lenne a munka, nekem pedig van állatgondozó képzettségem, illetve ha ez szakmai gyakorlatnak mondható, menhelyen önkénteskedtem. (igazából bármilyen munkalehetőségre nyitott lennék, ahol állatgondozással lehet foglalkozni, csak a közelemben nincs több lehetőség.)

érettségim és középfokú nyelvvizsgám is van.

2018. okt. 25. 16:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg. Add be a jelentkezésed, tehát add meg az esélyét, a lehetőségét; és akkor hátha. Majd ők eldöntik, kellesz-e nekik, megnyerted-e őket.
2018. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán van esélyed, valóban be kell adni, igazából a munkát el tudod végezni nélküle.

Viszont egy érettségit megugrani nem olyan nagy feladat, ezért jogosan gondolkozhatnak el rajta, hogy mi lehet a gond.


Egyébként nem is értem, teljesen értelmes vagy az írásod alapján, az angol érettségi is ezt bizonyítja, egy töri nem olyan nagy kunszt, csak be kell seggelni néhány évszámot és regélni kicsit. Előbbit én is utáltam, csak a lényegesebbeket jegyeztem meg, így is hibátlanra írtam annó. Szaladj csak neki még egyszer, ne add fel. Sok sikert!

2018. okt. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor vesznek fel, ha nincs érettségizett jelentkező. A történelem érettségit nem igaz, hogy nem lehet megcsinálni. Józan paraszti ésszel is meg lehet az írásbelit 25%-ra, mert szöveg- és ábraelemzés. A szóbelire meg egy kicsikét tanulni kell. Épp csak annyira, hogy minden tételről néhány mondatot tudjál mondani.
2018. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
Hogy lehet megunni a történelem érettségin ? :(
2018. okt. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
Hogy lehet megbukni a történelem érettségin ? :(
2018. okt. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!


én sem tudnám megmagyarázni miért nem ment, egyszerűen ez az egyetlen tantárgy amiből minden keveredik a fejemben és amikor megkaptam a feladatsorokat sosem tudtam egyértelműen, hogy a sok tanult dolog közül mi lenne a helyes válasz.

2018. okt. 25. 19:07
 9/11 A kérdező kommentje:
illetve a szóbelim is káosz volt ugyanebből az okból kifolyólag, hozzámondtam azt ami nem a tétel része és kihagytam sok mindent amit a tételről tudtam, mert úgy emlékeztem másik tételhez tartozik.
2018. okt. 25. 19:09
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Nyugodtan küldd el az önéletrajzodat, mert lehet több jelentkező közül te csak az egyik leszel akinek nincs érettségije. Ettől még értelmes emberkének tűnsz és ez jó pont. Majd kiderül mennyire rugalmasak ebben, de van esély mivel a végzettség rendben van.
2018. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!