Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire jó a Cnc képzés, és...

Mennyire jó a Cnc képzés, és maga a szakma kitanulása?

Figyelt kérdés
A kérdésem igazából az lenne, hogy a szakma kitanulása mennyire szívás, mennyit kell seggelni a dolgot, és hogy mennyi idő kitanulni. Filózok rajta hogy érettségi utána kitanuljam ennek a szakmának a fortélyait, de aki ebben dolgozik, vagy ezt tanulja bármilyen tapasztalatot meghallgatok róla.

2021. febr. 13. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Ezzel a szakmával egy gyárban leszel CNC gépkezelő. Inkább egy infót válassz.
2021. febr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Sima koordináta geometria, gépi kódok. Az alapja nagyon egyszerü. Milyen széles szerszámmal milyen mélységben szeretnél dolgozni milyen útvonalon.

Én a helyedben épületgépész lennék. 10éve érettsegi után gépi forgácsoló lettem, utána kitanultam a cnc-t aztán cad-cam,de én ugy érzem.hogy hatalmas felelősség egy 20-30-50-100-1000milliós gépen dolgozni. Finnországban a kollégám elírt egy - jelet + jelre és az 500milliós eszterga központ 3000mm es 10kilós tokmánypofát kilőtte a gép úgy.hogy kilyukadt a géptest.


Épületgépész viszont egyre kevesebb van, ráadásul azok is suták a szakmához. Mindig lesznek gazdagok és ,ha ügyes vagy akkor akár saját vállalkozások is lehet. Te szerelhetsz igye vizet,gázt,klímát,légtechnikát. A cnc viszont limitált. Legjobb esetben netto 3000ért óránként gépbeállító leszel. Épületgépészként viszont akár saját kft és állami támogatások.


Persze ezt a döntést neked kell meghozd, nem lesz könnyű,de most alapozod meg a jövőt.

2021. febr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat fogsz tanulni a suliban, inkább az alapokat.

Bonyolultabb programokat úgyis a saját felkészülés és a rutin hozza magával.

CNC inkább annak jó szerintem aki alapból szeret bütykölni és hengerek, váltók stb. között érzi igazán jól magát, mert az ott ezeket csinálhatja és ha tudja hogy mi mire jó akkor még pattoghat is a gyártással kisebb üzemekben.


Amúgy az tuti, hogy elég precíz munka. alap tűrés +-0,05 mm-er amitől lehet durvább is.

Nekem annyira nem jött be mert szar a kézügyességem és amikor beraktam egy anyagot már elment benne 0,03 mm-er pedig leütöttem stb...

+ én "lelkiismeretes vagyok" aztán amikor tört a szerszám nekem már az se esett jól.


Ja. Egyik válaszoló írta, hogy + helyett -.

Nálunk volt olyan, hogy egy srác 1mm-errel többet/kevesebbet ütött be. 1 napi termelésnek oda, ami csak rezsivel számolva is elég szép summa.

2021. febr. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit könnyű kitanulni, annyit is ér. Ezt vedd figyelembe mindig.
2021. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha olyan helyre kerülsz akkor kihasználnak semmit nem fogsz tanulni csak a gépeket hajtsák veled és zsebre teszik a pénzt. Ha olyan helyre kerülsz ahol én dolgozok akkor viszont nagyon részletesen megtanítják veled a szakmát és annak minden csínját-bínját mert az a lényeg hogy jó szakember legyen a cégnél. Nagyon kevés az olyan hely ahol a minőség számít. Inkább a mennyiségre mennek. Megfizetnek egy jó gépbeállítót és mellette bárki megy oda trógernek használják.
2021. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!