Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kamionozás vagy egy szakma...

Kamionozás vagy egy szakma kitanulása?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 27. 21:34
 1/7 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem leírni, hogy szerintetek melyik éri meg jobban? Melyikkel lehet jobban keresni?

Pro/kontra érveket is szívesen fogadok, illetve saját tapasztalatokat is meghallgatnám.

22/F

2019. ápr. 27. 21:39
 2/7 anonim ***** válasza:
10%

Szakma.


A kamionozas 15 év múlva már nem biztos, hogy ennyire kelendő lesz hála az övezeto kamionoknak, + itt a családtól is távol vagy.

2019. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha most szeretnél pénz gyűjteni, s kitanulod a kamionos szakmát, akkor válaszd mindenképpen azt. Jelenleg Magyarországon a fiatalokból nagyon hiány van, s egész jó fizetést lehet kapni. Külföldön pláne jól fizetnek érte.

Ha ügyes vagy, kiépíthesz ebből mást is, más munkakörbe kerülhetsz, ha ez nem tetszik.


Szerintem, ha nincs komoly kapcsolatod, ami nem bírná ki a távollétet (hacsak nem csak belföldi fuvarokat vállaló céghez mész) akkor vágj bele mindenképpen.

2019. ápr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól nem kell cseppet sem félni hogy itt valaha is önvezetés lesz, max a 22 században... Az utakat nem tudják normálisan megcsinálni, nemhogy az önvezető sz*rokat úgy is kudarcba fog fulladni, az max külföldön az államokban lesz talán idehaza még jó messze van az. Én azt mondom biztosítsd be magad szakmával aztán, ha ez az álmod ne tántorítson el más válasza. Ha a kamionozás egy álmod, akkor valósítsd meg.
2019. ápr. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz önvezető kamion. Sok olyan helyzet van, amikor a kamiont a kanyarodásánál át kell vinni a záróvonalon, vagy a forgalomtól elzárt terület érinteni kell. Ilyenkor az önvezető kamion megáll. Inkább szakma tanulás, kevesebb idegeskedéssel jár, mint a kamionozás.
2019. ápr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

azért én óva intenék mindenkit aki pusztán pénzgyűjtés szempontból menne kamionozni, mert tökre olyan mintha pókergépeznél, nem tudhatod mikor buksz rengeteg pénzt. Egy apró figyelmetlenség több ezer euróba fájhat, nem beszélve hogy épp kivesznek kontrollra vagy nem, hogy sima rendőr kontroloztat vagy BAG-s, hogy Svájcban vagy olaszban járkálsz, hogy a céged épp mennyire fordított erőt a gépek karbantartására vagy nem, van-e szabad parkoló vagy nincs... minden rajtad csattan, és közel sem biztos hogy kifizeti a cég ami az ő sara, például a gépek állapotára fogjahtja, hogy hát miért nem nézted át elindulás előtt? stb...


Szóval ez nem egészen olyan beülök 1 irodába és nem történhet semmi baj dolog :D

2019. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mind kettő.Sőt tanulj még egy szakmát.Hiszen államilag támogatott kettő szakma elvégzése 25 éves korig.

Ha nem férsz bele az időbe mert mát 22 vagy és olyan szakmát választasz ami több meghaladja az idődet akkor regisztrálj a helyi járási hivatalhoz (vagy munkaügy nem tudok hogy nevezik most) és ott is tanulhatsz szakmát letehetsz nyelv vizsgát stb.

2019. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!