Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állami ösztöndíjas félévek...

Állami ösztöndíjas félévek ledolgozása hogy működik?

Figyelt kérdés

Az oktatási hivatal honlapján olvastam, hogy az oklevél megszerzésétől számított 20 éven belül a tanulmányok idejével megegyező idotartamban kell hazai munkaviszonyt fenntartani, ha államilag támogatott képzésben veszek részt az egyetemen.


Viszont az egyetemen a HÖK-től hallottam olyat, hogy a 3 éves képzésen résztvevőknek 6 évet kell "ledolgozniuk".


Ez most hogy működik akkor? Egyeteme válogatja mennyi időt kell "ledolgozni"?


Előre is köszi.



2021. febr. 16. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem félévet mondtak? mert 3év = 6félév
2021. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ahány félévig jártál egyetemre, annyi évig kell dolgoznod itthon.

Tehát egy 6 féléves=3 éves egyetem után 6 évig kell dolgoznod

2021. febr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 NEM
2021. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#1 nem, a tanulmányi idő kétszeresét mondták
2021. febr. 16. 21:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy amikor bevezették, még a tanulmányi idő kétszerese volt (2012 körül), de később a tanulmányi idő hosszára csökkentették, én 2015-ben már arra írtam alá hallgatói szerződést. A HÖK-ösök lehet elavult infót tudnak, vagy régebbi esetről beszéltek. Nem egyetemtől függ, ez egységes állami szabályozás. A beiratkozáskor érvényben lévő szabály számít.
2021. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!