Csak szerintem szuper az online oktatás?

Figyelt kérdés

Már egyetemen vagyok, de nekem ez valami álom. Egyszerűen nem tapasztalok negatív hatást ezzel kapcsolatban. 1. Időt spórolok azzal, hogy nem kell oda-vissza órákat utaznom. 2. Minden anyagot feltöltenek a tanárok, egy helyen megtalálok mindent. 3. Vissza tudom nézni az elméleti órákat amire jelenléti oktatásban nincs lehetőség, mindent egyszer mondanak el és vagy megértetted vagy nem. 5. Semmi hátrányát nem érzem sem számolásos feladatoknál sem csoportmunkáknál a fizikai jelenlét hiányának. 6. Ennyi idősen már vannak barátaim, akik nem is feltétlen a suliba járnak, de ha nagyon azon múlna hogy hiányoznának a suliból barátok hát találnánk megoldást a találkozásra. A vizsgák egyébként nehezebbek mint jelenléti oktatás során szerintem, mert nagyon kitalálták a Tanárok hogyan védjék ki a puskázás lehetőségét. Viszont sokkal jobb prezentálni (nekem) online, szívesebben szólalnak meg így a diákok is, egyszóval bátrabbak vagyunk az órák során mivel nem személyes a jelenlét. Persze tudom, hogy nem ez a “normális” de most ez van, és őszintén ennek a részének én örülök is. Sokkal jobban be tudom osztani az időm, a háztartást jobban tudom vezetni is. Nálunk teljesen gördülékenyen megy minden tapasztalataim szerint mind a Tanár oldaláról mind a diákok oldaláról ez az új rendszer.


Csoporttársaim is mondják néha, hogy ők mennének vissza de nem igazán tudják megmagyarázni hogy miért vagy mi hiányzik nekik az online térből.


(Természetesen az általános, suli és a gimi kicsit már másabb ott valós problémák lehetnek pl. Gyermekfelügyeleti kérdés stb)


Ti hogy vagytok ezzel a dologgal?



2021. febr. 16. 18:46
1 2
 11/14 anonim válasza:
48%

3. Vissza tudom nézni az elméleti órákat amire jelenléti oktatásban nincs lehetőség, mindent egyszer mondanak el és vagy megértetted vagy nem. 5. Semmi hátrányát nem érzem sem számolásos feladatoknál...


Veszem észre! :D

2021. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
60%

Nekem szívás. Tanáris vagyok, ősszel és most tavasszal már volt kötelező gyakorlat, mellette tárgyak. Pl. ősszel az óráim fele online volt, másik feléért berohangáltam egyetemre novemberig. Plusz csiki-csuki módon egyszer jelenleti, máskor online volt a gyakorlat (jelenlétiben kezdtük, majd októberben 2 hét online, aztán jelenléti, majd online).


Most tavasszal meg egy 30 fős osztályban kezdtem és siralmas. A gyerekek nem kötelezhetők, hogy bekapcsolják a kamerát, ergo 28-30 szürke négyzettel próbálok párbeszédet folytatni/tanítani


Emellett hiányzik a napirendem, a munkám (nyelvtanár voltam nyelvsuliban, most kb nincs új ügyfél), hogy lássam értelmét felöltözni és kikelni az ágyból. Plusz én szeretem külön szedni az otthoni és munkahelyi/egyetemi életem. Így meg az egyetem betüremkedett az otthonomba. Ja, azt már nem is említem, hogy egész nap a gép előtt kell ülni (az órák mellett rengeteg a szakirodalom) és olvasok. Ami könyv formában nem erőlteti meg a szemem, de laptopról igen. Meg azért a szocializáció is más online, nem olyan, mint élőben.


Persze tudom, másnak nagyobb bajai vannak, de gondoltam kiírom magamból.

2021. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
38%
Hát igen. Lassan kiderül, hogy a tanárok feleslegessé válnak. Elég előre felvenni videóra az előadásokat és géppel levizsgázni.
2021. febr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
54%

Azért ez így hülyeség. Nekünk egyetemen az órák sztem több, mint 2/3-a szeminárium/gyakorlat. Tehát ott nem a tanár szövegel csak, hanem mi is. Egészen másféle élethelyzet - másféle tanulási szituáció.

De az előadásokon is szokott lenni párbeszéd-kérdések, stb. Szóval én nem temetném az egyetemi oktatókat még.

2021. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!