Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Üzemmérnök-informatikus...

Üzemmérnök-informatikus tapasztalaztok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ezek a kérdések leginkább a jelenlegi üzemmérnök informatikusok felé irányulnának.


Milyennek ítéled meg a képzést, olyan amire számítottál?


Előnyök/hátrányok?


Melyik egyetemen tanulsz?


Mennyire nehéz a szak, attól függetlenül, hogy azt mondják hogy könnyített?


Személyes tapasztalatok, tanácsok, ha valaki erre folytatná tanulmányait?


Miért ajánlanád ill. nem ajánlanád a szakot?



2021. febr. 19. 01:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)


Én tavaly szeptemberben kezdtem, még elsőéves vagyok a bme-n.


A képzés szerintem ha a magyar felsőoktatás színvonalához viszonyítok, akkor nem rossz, mert az utóbbi sajnos nem túl modern.



Nekem abból a szempontból tetszik a képzés, hogy nagyon lényegretörő a tanmenet, szinte semmi feleslegeset nem kell tanulni, nem kell azért szabválokat felvenni, hogy meglegyen a 30 kredit és megéljen a te hallgatóságodból az egyetem. Az alap tantárgyakból megvan.


Előnynek mondanám, hogy csak 2 olyan év van amikor csak tanulni fogsz és mellette nem lesz bevételed, a 3. évben már havi 150k-t fizetnek neked.

Tehát ha fenn kell tartanod magad, diákmunkáznod kell, vagy csak labilisnak érzed a családi hátteredet akkor ez elég praktikus.


Előny az is, hogy itt nem kell például bizonyításokat tanulnod matekból... Elég ha ki tudod számolni az adott dolgot, persze paraméteres megoldást vázolni kell tudni itt is.


Egyáltalán nem mondanám könnyűnek a szakot!! Igen, könnyebb, mint a BME mérnökinfó. De az egy igen tisztességesen nehéz képzés. Illetve azt is meg kell vizsgálni, hogy mely tantárgyakat illetően könnyebb. Például analízisből 1 félév van 2 helyett, nincs számítógépes grafika. (ami matek, nem művészet)


Hátránya, hogy ha mesterképzésre szeretnél menni akkor egy teljes felzárkóztató éved lesz, ahol sok tárgyat pótolni kell.

De ha belegondolsz, ez a képzés rövidebb fél évvel és könnyebb annyival, hogy egy esetleges csúszást itt elkerülsz.


Érdemes jól átgondolni! Én azt mondanám, hogy ha érdekel az informatika, azon belül: programozás, hálózatok, számításelmélet, digitális technika, beágyazott rendszerek, akkor ajánlanám neked a mérnökinfót. Főleg a fiatalabb korod óta programozol esetleg, akkor mindenképp azt ajánlanám.


Ha csak középsuli utolsó évében kezdtél gondolkozni a területen és még nincs tapasztalatod, akkor meg azt ajánlom, hogy gyere nyugodtan erre a szakra, sem unatkozni nem fogsz, sem a tehetséged nem fog kárbaveszni.


A tanárok között több kimondottan kedves volt eddig. A legtöbb pedig 1 kivételével teljesen normális.


Vik wikin nézd meg a tanmenetet :)

2021. márc. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Első,


Köszönöm a válaszod! :)


Milyen a közösség? Például, ha kicsit nehezebb megy egy adott dolog tanárok illetve diáktársak mennyire segítőkészek? Az anyaggal mennyire haladtok, mármint nehéz tartani a tempót? Miből áll egy napod / mennyire van időd kikapcsolódni? Említetted, hogyha

"érdekel az informatika, azon belül: programozás, hálózatok, számításelmélet, digitális technika, beágyazott rendszerek, akkor ajánlanám neked a mérnökinfót."

Kicsit félreérthető szerintem, ezen a szakon is megkaphatunk egy olyan tudást pl. hálózatokból, mint mérnökinfón?

2021. márc. 16. 23:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A közösségről összességében én személy szerint pozitívan tudok nyilatkozni!


Mivel egy kicsit alacsonyabb pontszám kell erre a szakra ezért sokféle ember próbálja meg ezért én úgy érzem, hogy szokatlanul színes és elfogadó a társaság :D Persze ez pont azoknak teszi egy kicsit nehezebbé az életét akik görcsösen ragaszkodnak a kimértségükhöz és precizitásukhoz.

Én szerintem nem vagyok egy könnyen elfogadható ember... Ha nekem lett néhány barátom a szakon akkor bárki jól érezheti magát.


Segítőkészségben is pozitív a benyomásom... ha jegyzetet kértem, kaptam, ha segítséget akkor volt aki több napon át segített egy témában. Hallomásaim alapján ez nem minden szakon van így.


A tanárok közül első félévben

5/6 tantárgy előadója nagyon segítőkész lesz. A 6. a programozás alapjai előadója nagyon jó weboldalt csinált a tantárgyához. Viszont vele meg a tantárgyával az a problémám, hogy sokkal könnyebb rajta megbukni mint bármelyik másikon a félévben.


Hardver alapokból érezheted majd, hogy magadra hagytak és hatalmas a tananyag - 26 előadás, 5 labor. laborok 4 órásak.



De hogy árnyaljam is a dolgokat azért nem fenékig tejfel a társaság... A diákok nagyobbik része szerintem túlságosan zárkózott...



Nem, az üzemmérnök-informatikus szak tudomásom szerinte nem kéri számon a hallgatókon olyan mélységben a tananyagot mint a mérnökinfó. Egy kicsit könnyebben befogadhatóak a tárgyak. Olyanok akik nem foglalkoztak a témával korábban sokkal nagyobb esélyel indulnak mint mérnökinfón.

Olyan ismerősömről nem tudok akinek 5.0-s átlaga lenne a szakon.

Viszont olyan mérnökinfósról igen aki otthagyta azt a szakot, viszont szerintem ezen jól érezte volna magát és inkább meghozta volna a kedvét mintsem, hogy elvegye azt a szakmától.

Ettől függetlenül valóban komolyabb tudással fog rendelkezni egy BSc-s általánosságban.

(Ez csak az én gondolatom, sok elég okos szakmai emberke van aki amúgy jobb lehet az adott területén mint egy olyan bsc-s akit nem érdekel a szakma.)


A napjaim lényegi része tanulással telik. Hetente 2-3 olyan nap van aminek az egyik felében kikapcsolódom. Tehát maximum 1,5 napot nem tanulok egy héten.

2021. márc. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Én erre a szakra járok, 5.0 feletti átlagom van.

Nyugodtan írj, ha érdekel, tudok én is mesélni, de nagyrészt egyetértek az előttem szólóval. :)

2021. ápr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!