Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni egyetem angol és...

Debreceni egyetem angol és ének tanári vélemény?

Figyelt kérdés
Ugye ez a képzés csak 2020 szeptemberben indult.Jelenleg anglisztikán vagyok egy másik egyetemen, de szeretnék újra felvételizni, Debrecenbe mennék. A zene és az angol is megy, szívesen tanítanám is. Érdekelne vélemény milyen a művészeti képzés és az angol. Milyenek a zene tanárok? Az órák? Van itt olyan aki szintén ének tanárin van? Más egyetem ugyan ez a szak?

2021. febr. 19. 23:58
 1/1 anonim válasza:

Egy évvel később írok, de hátha valakinek még hasznos:)

Én felvételiztem oda is pont erre a szakra, második helyen, meg máshova is /végül máshova mentem/. Debrecenben ezzel a sima énektanárival az volt a bajom (de ez teljesen szubjektív), hogy egybe van vonva a zeneművészetivel, azok a tanárok is tartják, ezáltal baromi nehéz lesz megfelelni nekik (hozzáteszem, lényegesen több pontot kaptam a másik helyen a felvételimre, mint ott). Már a felvételin is teljesen más volt a hatás, nagyon csúnyán néztek rám, belém kötöttek, ahol tudtak, abszolút nem volt bátorítás, és elég nehezek is voltak a felvételi követelmények ahhoz képest, hogy egy sima énektanárnak mennék, nem művésztanárnak. De ez csak az én véleményem (megjegyzem, ahol csinálom, ott egyik legjobbként vagyok számon tartva). Az angol és az ének együtt egyébként halálos párosítás, gyakorlatorientált szak mindkettő, ezáltal szinte csak gyakorlatod lesz, ezáltal a szorgalmi időszak elég kemény, és sok stressz, de ha ezek érdekelnek, akkor megéri, mert érdekes dolgokat tudsz tanulni.

Én nem mennék Debrecenbe erre a szakra /nem is mentem - és nem is indult abban az évben/, de egy olyan helyen, ahol normális az ének szak szerintem nagyon élvezhető és szerethető, ha jó is vagy benne:) Szolfézsra, zongorára gyúrj rá, mert azt követelik mindenhol, a többi gyorsabban és egyszerűbben fejleszthető.

2022. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!