Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az embereknek milyen szemponto...

Az embereknek milyen szempontok alapján érdemes eldönteniük hogy menjenek e egyetemre vagy mondjanak le róla?

Figyelt kérdés

Az alábbi szempontokat leszámítva:

-Középiskolai/érettségi jegyek


Próbálom összeszedni az összes szempontot ami alapján meghozhatom a döntést.


2021. febr. 22. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Alapvetően abból indulnék ki, hogy mivel szeretnék foglalkozni, illetve hogy ne haljak éhen belőle.

Ha nincs elképzelésem, akkor csinálnék pár pályaválasztási tesztet, utána olvasgatnék, milyen lehetőségek vannak, mit dolgozhatok, aztán kiválasztanék pár területet, aminek utána olvasnék.

Szerintem nem fontos egyetemet végezni annak, akinek a munkájához ez nem szükséges. Tehát ha asztalos akarsz lenni, akkor ne menj egyetemre. De ha pl. informatikus, akkor sem fontos jelen pillanatban, de ott már elgondolkodnék, hogy a későbbiekben lehet, hasznos lenne, ha van róla egy papírom.

Meg szerintem gondold végig, mihez akarsz kezdeni az életeddel. Ha pl. külföldön akarsz élni, akkor kell egy jó szakma, vagy egy magas végzettséggel rendelkező hiányszakma. Illetve sok pénz.

Ha nem akarsz alkalmazott lenni, olyan szakma kell, amivel tudsz saját céget csinálni, vagy egyéni vállalkozó lehetsz.

Kezdetnek ennyi. Ezek után úgyis jönnek az újabb megválaszolandó kérdések.

2021. febr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Legfőképpen aszerint, hogy mennyire hajlandó képeznie magát az egyetemi éveket követően. Sajnos amit az egyetemen tanítanak kevés még a legelső álláshoz is és lásd pont ezért van sok munka nélkül. Illetve aszerint még hogy mennyire kitartó a célokat illetően.
2021. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Én aszerint mérlegeltem, hogy megéri-e 3.5 év szenvedés azért, hogy a maradék 40-50 év munkaviszonyom jobb körülmények között legyen jó fizetésért.


Persze ehhez értelmes szakot is kell választani.

2021. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon egyszerű: mi az elképzelése az illetőnek? Hiába vannak jó jegyei, ha fogalma sincs, hogy mit szeretne a jövőben és a pályaválasztása kimerül néhány jól csengő szak bejelölésében, hogy aztán lehessen itt sírni, hogy nem tud elhelyezkedni, vagy nem annyi pénzért, amennyit ő elképzelt. Amennyiben tudod, hogy nagyjából mivel szeretnél foglalkozni, és azt is, hogy ahhoz milyen végzettség (vagy végzettségek!) kell, akkor mindjárt egyértelmű, hogy le kell-e mondani az egyetemről vagy sem.
2021. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!