Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Germanisztikás vagyok és a...

Germanisztikás vagyok és a szakfordítói/üzleti specializációt szeretném felvenni.Ezzel önmagában mennyire lehetnék fordító? Vagy kizárólag a fordító mesterrel együtt tudnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 26. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos muszáj mesterre menned, ha szakfordító szeretnél lenni.


BA diploma szinte "csak" annyit jelent, hogy elmondhatod magadról, hogy diplomás vagy. Alapképzéssel szerintem csak olyan állásokat tölthetsz be, amelyekhez elég lenne az érettségi+felsőfokú nyelvvizsga kombó, illetve olyanokat, amelyhez bármilyen diploma a feltétel. Tökmindegy, milyen diploma, csak diplomás legyél. (pl. sima ügyintézői állások, alap irodai munka)


4 évvel ezelőtt végeztem ELTE germanisztikán, de csak BA diplomám van.

2021. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szepen a választ:) Akkor ezek szerint ez a specializáció tényleg csak kb. a mesterre készít föl.
2021. márc. 19. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!