Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » METUsok! Hogy készüljek a...

METUsok! Hogy készüljek a felvételire?

Figyelt kérdés

Ti hogy készültetek? Mit kell tudni a felvételin? Járjak különtanához?

Animáció és média design szakokra adtam be a jelentkezésem.

Hobbiszinten szoktam animálni néhány másodperces mozgásokat, illetve rajzolok.



2021. febr. 26. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az tök jó, hogy animálsz már most, mindenképp tegyél a portfólióba belőlük, az animáció szakos jelentkezők közül ezt meglepően kevesen teszik meg, úgyhogy nagy előny (egyik évben segéd hallgató voltam a felvételi értékelésen, innen van rálátásom a folyamatra).


Tanulmányrajzokból, csendéletekből legyen minél kevesebb, a tanárok a kreatív oldaladra kíváncsiak inkább, nyílván az releváns a szakmában amúgy is.


Az az igazság hogy fogalmam sincs, hogy zajlik a felvételi idén (mennyire lesz online), nem néztem utána, szóval nem tudom, hogy még mindig van-e második forduló. Ha igen akkor elméletből tudj az animációs műfajokról (stop motion, pixilláció, báb stb.), fájl formátumokról, és legfőképpen tudj animációs alkotók neveit és néhány művüket felsorolni. Meg esetleg készülj fel a kedvenc animációs filmedből, nekünk anno elemeznünk kellett, hogy miért jó szerintünk az a film és miért a kedvencünk.


Ugyanígy a felvételi interjún is megkérdezhetik, hogy mi a kedvenc filmed és miért, miért akarsz METU-n tanulni, hol képzeled magad 5-10 év múlva stb.


Ja, meg az menő, ha már most van fogalmad hogy hogyan kell storyboardot rajzolni, és akár portfólióban, akár a 2. forduló gyakorlati részében, (ha meg lesz tartva) megcsillogtatod ezt a tudást. Gondolok itt pl. plánozásra, formai szabályokra vagy a jelölési rendszerre.


Nem fontos amúgy, hogy különtanárhoz járj. Ha megnyugtat, akkor oké, de véleményem szerint nem ez fogja eldönteni a felvételidet. Inkább legyenek kreatív karakter terveid (próbálj különválni a Disney és anime stílustól, mert azt nem szeretik), a groteszk dolgokat pl. szeretik és mutasd meg, hogy képes vagy összerakni egy rövid történetet storyboard vagy képregény formában.

2021. febr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon hasznos volt! :))
2021. márc. 2. 11:10
 3/3 A kérdező kommentje:

!!!

Animáció helyett tervezőgragikát írtam be végül!

2021. márc. 18. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!