Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a klinikai szakpszichol...

Milyen a klinikai szakpszichológus képzés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, sokat jelentkezhetnek ezekre a képzésekre, mivel MA-ról is elég sokan végeznek és gondolom nagy részük menne ilyen irányba; egyetemeken viszont évente csak 6-6 hely van támogatva ösztöndíjjal.

Milyen szempontok alapján választják ki a jelentkezőket? A kiváló szakmai értékek és jó egyetemi eredmények valószínűleg elvártak. A klinikai munkaviszony, mint feltétel, hogyan teljesíthető, milyen úton található rezidensi munka? Az MA alatt is célszerű ilyen jellegű munkákat végezni, hogy tapasztalatot szerezzenek; “gyakornoki” munkát vannak klinikákon?

A pénzügyi oldalról pedig további kérdések: (hogy tudjam, megvalósítható-e)

Az önköltségeseknek félévenként mennyi kerül a tandíj? A rezidensi munka fizetésénél mire lehet számítani?



2021. febr. 27. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 170/180 000Ft félévenként.

Itt szerintem olvashatsz pár lényeges dologról:

[link]


A többi kérdésedre nem tudok válaszolni, de engem is érdekel...:)

2021. febr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ui: Még az jutott eszembe, hogy azt hallottam, hogy rögtön MA után nem egyszerű elhelyezkedni,viszont érdemes módspecifikus képzéseket is elvégezni, hogy azért legyen valamennyi gyakorlati tudásod is (ezek is sajnos mind önköltségesek).
2021. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Önköltségesre is nagyon nehéz bejutni, jó ha van OTDK, TDK eredményed és önkénteskedtél kórházban (ami most valoszinuleg egy ideig nem lesz lehetséges a virus miatt nem fogadnak önkénteseket). Kötelező munkahelyet találni hozzá már klinikusi pozicioban (ami elég nehéz mert még csak akkor végeztél és MA-n nem adnak ehhez skilleket). Kihalásos alapon lehet állást találni egészségügyben vagy ismeretségen keresztül.
2021. febr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!